Par datubāzi

PAR DATU BĀZES VEIDOTĀJIEM

Par Delnu

Interneta vietni izstrādājusi sabiedriskā labuma biedrība „Sabiedrība par atklātību – Delna”, kas ir starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International Latvijas nodaļa.

Delnas darbības mērķis ir veicināt demokrātiskas sabiedrības veidošanos, sekmējot informācijas atklātību un korupcijas novēršanu, savukārt Delnas misija kopš 1998.gada ir sabiedrība, kas ir brīva no korupcijas politikā, biznesā un savstarpējās attiecībās.

Arī pēc 12.Saeimas vēlēšanām Delna paliek uzticīga savam vispārējam mērķim – veidot pret korupciju neiecietīgu vidi, kurā sabiedrības locekļi saprot un izmanto sabiedriskās līdzdalības tiesības visplašākajā veidā, pieprasot no korupcijas brīvu politiku.

Par datu bāzes vēsturi

Interneta vietnes Deputatiuzdelnas.lv vēsture aizsākās 2010.gadā pirms 10. Saeimas vēlēšanām, kad Delna izveidoja datu bāzi ar deputātu kandidātu reputācijas aprakstiem - Kandidatiuzdelnas.lv.

Kandidātu dosjē tika izveidoti un kandidāti tika vērtēti saskaņā ar iepriekš definētiem pretkorupcijas kritērijiem, kas uz katrām vēlēšanām tiek papildināti un pilnveidoti. Datu bāze kļuva populāra, plaši izmantota žurnālistu un sabiedrības vidū. Pēc 11.Saeimas vēlēšanām tā pirmoreiz pārtapa oar ilgtermiņa projektu - Deputatiuzdelnas.lv, tāpēc šis būs jau otrais Saeimas sasaukums, kura pārstāvji tiks uzraudzīti projektā Deputatiuzdelnas.lv. 

Mājas lapa ir bezpartejiska, par visiem deputātiem ievākta informācija pēc vienas mērauklas jeb metodoloģijas, kas aprakstīta sadaļā „Informācijas atlases kritēriji par deputātiem”.

Par Delnas un datu bāzes finansētājiem

Delnas ikdienas darbu 2015-2017.gadā veido sabiedriski nozīmīgi projekti, no kuriem lielāko daļu finansē Eiropas Komisija, Atvērtās sabiedrības institūts (Foundation Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās sabiedrības fondu (Open Society Foundations) Think Tank Fund un Sabiedrības Integrācijas fonds. Sīkāk ar 2017.gada projektiem var iepazīties Delnas mājas lapā www.delna.lv.

Projektu Kandidatiuzdelnas.lv 2014.gadā finansiāli atbalstīja Atvērtās Sabiedrības Institūts (Open Society Institute) sadarbībā ar Atvērtās Sabiedrības Iniciatīvu Eiropai (Open Society Initiative for Europe). Plašāk par finansētājiem iespējams izlasīt fonda mājas lapā šeit

Deputatiuzdelnas.lv pirmās fāzes izstrādi 2014.gada nogalē finansiāli atbalsta globāla pretkorupcijas tīkla Transparency International Sekretariāts projekta "Bringing Accountability to the National Parliament of Latvia". 

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 19.07.2017

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!