Par datubāzi

DATU BĀZES MĒRĶI

Demokrātijā būtiskas ir ne vien godīgas vēlēšanas, bet arī godīga un atbildīga politika starpvēlēšanu laikā. Politisko atbildību jāspēj uzņemties gan vēlēšanās ievēlētiem Saeimas deputātiem, gan pašai sabiedrībai, regulāri sekojot līdzi deputātu darbībai un prasot atbildību par pieņemtajiem lēmumiem un rīcību. Deputatiuzdelnas.lv sniegs šādu iespēju un mudina regulāri sekot līdzi Saeimas darbībai. 

Kopumā Delna ar šo datu bāzi vēlas veicināt pret korupciju neiecietīgu vidi un veicināt kā politiķu, tā vēlētāju atbildīgumu. Tāpēc tā ir instruments sistemātiskai Saeimas darba uzraudzībai, īpaši pretkorupcijas, atklātības un demokrātijas stiprināšanas jomā, īpaši akcentējot:

  • Sabiedrības atbildīguma veicināšanu. 
  • Partiju atbildīguma veicināšanu. 

Sabiedrības atbildīguma veicināšana

Labi zināms, ka sabiedrības neuzticēšanās politiskajām partijām un valsts varai ir noturīgi augsta.

Saskaņā ar jaunāko Eiro barometra ziņojumu 2013.gadā, 75% iedzīvotāju neuzticas Latvijas valdībai, 79% - Latvijas Republikas Saeimai, savukārt politiskajām partijām neuzticas 90% Latvijas pilsoņu. 

Delna uzskata, ka katra pilsoņa uzdevums ir ne tikai piedalīties vēlēšanās, bet sekot līdzi arī ievēlētā parlamenta darba un ar savu viedokli prasīt atbildību no ievēlētajiem politiķiem par padarīto. 

Uz augšu

Partiju atbildīguma veicināšana

Delna uzskata, ka partiju un to ievēlēto pārstāvju iepriekšējā darbība, metodes un principi ir spogulis tam, kāda ir Latvijas politika un ko tā var piedāvāt gan Latvijas iedzīvotājiem vai jaunpienācējiem politikā. 

Ar šo mājas lapu vēlamies pievērst partiju uzmanību tam, kādi politiķi ir to rindās un regulāri zvērtēt to iepriekšējo darbību un reputāciju, uzņemoties politisko atbildību par savu biedru rīcību vai pieprasot to no konkrētajiem politiķiem.

Partijām un pārstāvjiem būs iespēja komentēt šajā mājas lapā veidoto darbu uzskatījumu deputātu profilos, izmantojot komentēšanas iespējas vai sazinoties ar Delnu. 

Uz augšu

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 17.12.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!