Par datubāzi

DATU BĀZES IZVEIDES PRINCIPI

Datu bāze www.deputatiuzdelnas.lv ir veidota, ievērojot turpmāk aprakstītos principus un informācijas atlases kritērijus.

Informācijas atlases un analīzes principi

BEZPARTEJISKUMS – visi deputāti ir atspoguļoti pēc vienas mērauklas jeb metodoloģijas, kas aprakstīta sadaļā „Informācijas atlases kritēriji par deputātiem”;

VIENLĪDZĪBA – visiem deputātiem, par kuriem izvietota informācija, ir vienlīdzīgas iespējas šajā lapā tiešsaistē pievienot savu komentāru par publicētās informācijas saturu vai darīt to, sazinoties ar Delnu;

LĪDZDALĪBA – ikviens mājas lapas lietotājs var piedalīties satura veidošanā, izmantojot mājas lapā piedāvāto sadaļu “sazināties ar veidotājiem”, lai izteiktu viedokli, ierosinājumus vai vērtējumu. Tāpat lietotājs var sazināties, rakstot e-pastu uz adresi: kandidatiuzdelnas@delna.lv.

Mājas lapas saturs ir atvērts lietotāju komentāriem. Mājas lapas veidotāji patur tiesības dzēst komentārus, kas aizskar personas godu un cieņu, aicina uz vardarbību, rasu naidu vai citu prettiesisku darbību veikšanu vai arī visu cita veida informāciju, kas ietekmē vai var ietekmēt mājas lapas normālu darbību un drošību.

Datu bāzē iekļautās partijas un deputāti

1. PARTIJAS. Datu bāzē ir iekļauta informācija par tām partijām vai partiju apvienībām, kas iekļuva 12.Saeimā:

2. DEPUTĀTI. Mājas lapā ir iekļauti 100 Saeimā pašreiz ievēlētie deputāti - gan tie, kas ieguvuši pastāvīgu deputāta mandātu, gan tie, kas to ieguvuši uz laiku. Pārējie deputāti, tajā skaitā deputātu kandidāti pieejami Arhīva sadaļā "Kandidātu arhīvs". 

3. REPUTĀCIJAS APRAKSTIMājas lapas sākumā ir apkopojums par deputātu profilos atrodamajiem reputācijas gadījumiem, tikai saīsināt formā un neminot deputātu vārdu. Daudzi gadījumi, kas ietver līdzīga rakstura pārkāpumu vai apšaubāmu rīcību, ir apvienoti, lai lietotājiem būtu iespēja tos vērtēt kopumā, nevis atbilstoši katra deputāta individuālajai situācijai. Mērķis šādam apkopojumam ir vērst lietotāju uzmanību uz konkrēto rīcību, nevis pašu deputāts. Deputāta vārdi atklājas tikai pēc balsojuma, un tad lietotājam ir iespēja deputātu profilos uzzināt par katru konkrēto gadījumu sīkāk. 

uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 17.12.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!