Kandidātu arhīvs

Vjačeslavs Dombrovskis
Medijos:

Iecietīgs pret padomnieces nodokļu parādu

2014.gada maijā portāls Pietiek.com ziņoja, ka V.Dombrovska padomniecei un Rīgas brīvostas valdes loceklei Ingai Antānei ir nodokļu parāds, kura dēļ Valsts ieņēmumu dienests (VID) devis rīkojumu Rīgas brīvostai ik mēnesi valsts labā ieturēt 30 procentus no viņas algas. V.Dombrovskis padomnieci aizstāvēja, norādot, ka neizdarīs secinājumus, „pamatojoties uz apšaubāmas kvalitātes informācijas avotu”, bet vēlāk paziņoja, ka, būdams ekonomikas ministrs, nevar atbalstīt nodokļu nemaksāšanu, taču ar izpratni uztver to, ka „zināmos apstākļos nomaksa notiek ar nokavēšanos.”
I.Antāne brīvostas valdē pārstāvēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), un vides ministrs Romāns Naudiņš (NA) pēc ziņas par nodokļu parādu lūdza valdību I.Antāni no amata atcelt. Tas arī tika izdarīts.

V.Dombrovskis sacīja, ka viņam būtu jārīkojas, ja atklātos, ka nodokļi netika maksāti, slēpjot ienākumus, bet šis neesot tas gadījums. Viņš esot saņēmis padomnieces skaidrojumu, kas apliecinot, ka nodokļu parādi ir izveidojušies laikā, kad I.Antāne bija pašnodarbinātā. Tas noticis ekonomiskās krīzes periodā, kad šādi gadījumi nebija retums, pauda V.Dombrovskis, turklāt I.Antāne nepiekrītot VID aprēķiniem un daļu no pieļautajām kļūdām dienests jau esot atzinis.
Pietiek.com publicētajā dokumentā lasāms, ka 2013.gada septembrī I.Antānes parāds bijis 17 088 eiro, bet 2014.gada pavasarī tas bijis 5131 eiro, kas jāatgūst, ieturot no viņas darba algas.
I.Antānes ienākumi 2013.gadā bijuši vairāk nekā 42 000 latu, liecina viņas ienākumu deklarācija. Nevienā no viņas amatpersonas ienākumu deklarācijām 2011.-2013.gadā parādsaistības nav norādītas.


Avoti:
Valtmane, E. Valdība Antāni atbrīvo no darba Rīgas brīvostas pārvaldes valdē. Leta. 06.05.2014 12:25
Lapsa, L. Ministrs Dombrovskis: es ticu savai partijas biedrei un padomniecei Antānei, ne VID papīriņam. Pietiek.com. 03.05.2014.

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!