Kandidātu arhīvs

Uldis Augulis
Medijos:

Piezīme: viens no ZZS premjera amata kandidātiem

Atrastās informācijas kopsavilkums

Vēršanās pret «trauksmes cēlāju» - sociālās aprūpes centra vadītāju

2014.gada vasarā Ģenerālprokuratūra izteica U.Augulim brīdinājumu par nepieļaujamību vērsties pret amatpersonām, kuras ziņo tiesībaizsardzības iestādēm par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem. Brīdinājums tika izteikts pēc tam, kad labklājības ministrs ierosināja vairākas disciplinārlietas pret sociālās aprūpes centra «Zemgale» direktoru Ilgoni Leišavnieku, kad viņš bija aicinājis tiesībsargājošās iestādes izmeklēt seksuālas vardarbības gadījumu „Zemgales” filiālē, pansionātā «Ziedkalne».

I.Leišavnieka rīcībā nonākušas ziņas, ka pansionātā „Ziedkalne” kāds klients seksuāli izmantojis citu, bet darbinieki nav centušies to novērst. Pēc viņa teiktā, sākot situāciju pētīt, atklājies, ka ir četri cilvēki, kuri ziņojuši un sūdzējušies pansionāta darbiniekiem. Tāpat slēpts, ka kādai pansionāta klientei iestājusies grūtniecība – viņas tuvinieki to uzzinājuši tikai tad, kad viņiem vēstulē jautāts, vai nevēlas jau piedzimušo bērnu adoptēt.„Ziedkalnes” administrācijai arī tika pārmests, ka tā sadarbībā ar Valsts policiju centusies izrēķināties ar kādu klientu. 
I.Leišavnieks pēc uzskaitīto pārkāpumu atklāšanas atbrīvoja no amata „Ziedkalnes” vadītāju A.Petuhovu un sodīja vēl vienu darbinieci, kā arī vērsās Valsts policijā. Ministrs U.Augulis šos sodus atcēla. Viņš uzskatīja, ka A.Petuhovas atlaišana nav pamatota, tāds esot arī ministrijas Juridiskā departamenta secinājums. Savukārt pret I.Leišavnieku un centra Zemgale juristu ierosināja disciplinārlietu, jo iesniegums Valsts policijā esot „diskreditācijas risks valsts pārvaldei valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" un Labklājības ministrijas personā”.
Prokuratūra U.Augulim nosūtījusi brīdinājumu par nepieļaujamību vērsties pret amatpersonām, kuras ziņo tiesībaizsardzības iestādēm par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem. Likumā teikts, ja personas rīcībā ir konstatētas likuma pārkāpuma pazīmes vai pazīmes, kas liecina par prettiesiskas darbības iespējamību, prokurors šai personai rakstveidā izsaka brīdinājumu par likuma pārkāpuma nepieļaujamību.
U.Augulis brīdinājumu esot pieņēmis zināšanai, bet citu rīcību saistībā ar to neplānojot.

Avoti:
Sociālās aprūpes centra «Ziedkalne» vadītāju atbrīvo no amata. LSM.lv. 15.01.2014
Stundiņš, J. Miļūna, K. Strupka, Z. Kristovskis, G. Valtmane, E. Prokuratūra brīdina Auguli par vēršanos pret amatpersonām, kuras ziņo par iespējamiem noziegumiem. Leta. 03.06.2014
Aprūpes centrā «Ziedkalne» aizdomas par seksuālu izmantošanu un slēpta grūtniecība. 05.06.2014.
Miļūna, K. Augulis prokuratūras brīdinājumu pieņem zināšanai. Leta. 13.06.2014

Uz augšu

Ar partiju un Ventspils uzņēmumiem saistītu cilvēku likšana amatos

Neilgi pēc nonākšanas satiksmes ministra amatā 2010. gada decembrī un 2011.gada janvārī Augulis nomainīja valdes locekļus un ministra pārstāvjus vismaz 11 uzņēmumos, apstiprinot amatos ar ZZS un Ventspils uzņēmumiem saistītus cilvēkus. Valdes locekļi tika nomainīti "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā", "Latvijas Jūras administrācijā", "Latvijas Pastā”, starptautiskajā lidostā "Rīga", „Autotransporta direkcijā”, "Latvijas Autoceļu uzturētājā", "Latvijas Gaisa satiksmē", “Latvijas dzelzceļā” un “Starptautiskajā lidostā Rīga”, bet Ventspils brīvostā un Rīgas brīvostā tika nomainīts ministra pārstāvis valdē.
 
U.Augulis apgalvoja, ka valžu locekļi netiekot mainīti tikai mainīšanas pēc, bet gan tāpēc, ka nespēj tikt galā ar saviem pienākumiem, un uzticami cilvēki šo uzņēmumu pārvaldē esot vajadzīgi. Nevienā gadījumā netika rīkots konkurss, jo, kā pamatoja ministrs, Komerclikums konkursa rīkošanu neprasa.
2010.g. februāra sākumā pēc U.Auguļa kā valsts kapitāla pārstāvja ieteikuma par nacionālās lidsabiedrības airBaltic padomes priekšsēdētāju tika iecelta ar Ventspils mēru, ZZS premjera kandidātu Aivaru Lembergu saistītā Santa Glāzniece. Viņa iepriekš strādājusi ar vairākiem Ventspils ostas tranzīta uzņēmumiem saistītajā starpniekfirmā LSF Holdings, kurā 50% akciju pieder Lemberga bērniem.

Avoti:
Rulle, B. Par airBaltic padomes priekšsēdi iecelta ar Lembergu saistītā Glāzniece. Pietiek.com, 15.02.2011.
De facto, LTV. 9.01.2011
ZZS seko Latvijas politiskajām tradīcijām un veido savu astoņkāji, Diena,lv. 9.01.2011
ZZS turpina mainīt uzņēmumu valdes. Diena.lv, 14.01.2011

Uz augšu

Radinieku iekārtošana valsts darbā

2011. gada martā U.Auguļa vadītās ministrijas pārraudzībā esošajā VAS "Latvijas gaisa satiksme" par sekretāri sāka strādāt viņa māsa Līga Augule. Šāda amata iepriekš uzņēmumā nav bijis. Latvijas televīzijas raidījumā "100. pants" Augulis (ZZS) gan noliedza, ka sekmējis māsas darba atrašanu. "LGS ir vadība, kas izvērtē, kādi cilvēki ir uzņēmumam nepieciešami," skaidroja U.Augulis, norādot, ka māsa pati pieteikusies strādāt uzņēmumā.

Savukārt par sava biroja vadītāju un padomnieci U.Augulis, būdams vēl labklājības ministrs, pieņēma savu māsīcu Renāti Zīverti. U.Augulis to skaidroja ar faktu, ka R.Zīvertei ir laba izglītība un darba pieredze, kā arī atklāja, ka valsts pārvaldē R.Zīverte piekritusi strādāt tikai pēc viņa lūguma.

Savukārt 2010. gada jūlijā bez konkursa izsludināšanas par tolaik U.Auguļa vadītās Labklājības ministrijas (LM) padotībā esošās valsts SIA "Šampētera nams" vienīgo valdes locekli izraudzīts U.Auguļa svainis - māsas Ilzes Zorikas vīrs Vitālijs Zoriks, rakstīja portāls "Pietiek.com".

Avoti:

Margēviča, A. Latvijas Gaisa satiksmē speciāli Auguļa māsai radīts jauns amats. Pietiek.com. 19.03.2011.
Vitenburga, I. Auguļa māsa sākusi strādāt SM pārraudzības institūcijā LGS. LETA, Nozare.lv, 17.03.2011.
Margēviča, A. Auguļa padotības iestādes vadībā iekārtots viņa svainis. Pietiek.com. 14.03.2011.
Margēviča, A. Augulis pieņēmis māsīcu par sava biroja vadītāju. 13.03.2011. Pietiek.com.


Uz augšu

Valsts pasūtījums Lemberga ģimenes kontrolētam uzņēmumam

Portāls Pietiek.com 2011. gada jūnijā rakstīja, ka uzņēmums Bio-Venta, kas uzvarējis valsts SIA LDz ritošā sastāva serviss konkursā par biodīzeļdegvielas piegādi un ieguvis 2 miljonu ASV dolāru līgumu, pieder ZZS premjera kandidāta, smagos finanšu noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga ģimenei. SIA LDz ritošā sastāva serviss ir meitas sabiedrība valsts akciju sabiedrībai Latvijas Dzelzceļš (LDz), kurā U. Auguļa vadītā Satiksmes ministrija (SM) ir valsts kapitāldaļu turētāja.

Portāls izpētīja, ka uzņēmuma Bio-Venta lielākie īpašnieki pastarpināti caur citām firmām un ietekmes figūrām ir Lembergu ģimene. 74% daļu SIA Bio-Venta pieder kompānijai VK Tranzīts, kuras lielākais īpašnieks ir Lemberga bērniem Anrijam Lembergam un Līgai Lembergai saskaņā ar pēdējām publiski pieejamām Lursoft ziņām piederošā ALA Investments (pieder 45,10%). Pārējo VK Tranzīts daļu kompānijā caur SIA Coer Investīcijas kontrolē par Lemberga cilvēku uzskatītais Jurijs Bespalovs, un Sandra Skuja-Rudene, kura darbojas arī Ventspils attīstības aģentūras valdē. Konkursa uzvarētājam līdz oktobrim būs jāpiegādā 1 300 tonnu biodīzeļdegvielas par līgumcenu 1 973 998 ASV dolāri. Konkursā bijis tikai vēl viens pretendents SIA Mežrozīte, kura piedāvātā cena bijusi vien pāris tūkstošus dolāru lielāka nekā Bio-Venta piedāvātā un kas iznākumu negrasās apstrīdēt.

„Konkursu jau rīkoja LDz ritošais sastāvs, viņiem pašiem ir iepirkumu komisija, kas izvērtēja. Par kaut kādu ietekmēšanu pat runas nav bijušas,” konkursa rezultātu Pietiek.com komentēja U.Augulis, sakot, ka par Bio-Venta saistību ar ZZS faktiskā līdera Lemberga bērniem uzzinājis no portāla. 

A.Lemberga dēls Anrijs Lembergs vēlāk noliedza, ka ka viņam piederētu biodīzeļdegvielas ražotne BIO-Venta vai uzņēmums ALA Investments, kas ir šīs ražotnes līdzīpašnieks. Tomēr Pietiek.com norādīja, ka Aivara Lemberga bērni vēl aizvien kontrolē šī uzņēmuma līdzīpašnieku kā tā padomes locekļi. To apliecinot Uzņēmumu reģistrā pieejamie dokumenti par ALA Investments padomes sēdēm

Avoti:

Margēviča, A. Lembergu ģimenes uzņēmums saņem 2 miljonu pasūtījumu no Auguļa pārraudzītā Latvijas Dzelzceļa. Pietiek.com. 06.06.2011.

Margēviča, A. Bio-Ventas īpašnieki - faktiskā Lemberga bērnu kontrolē. Pietiek.com. 08.06.2011.

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!