Kandidātu arhīvs

Sergejs Dolgopolovs
Medijos:

Atturējās Saeimas 2011.gada 26.maija balsojumā par piekrišanu kratīšanas izdarīšanai Aināra Šlesera  dzīvesvietās


Vērienīga kriminālprocesa ietvaros 2011.gada maijā KNAB vērsās pie 10.Saeimas deputātiem, lūdzot ļaut veikt kratīšanu PLL deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Kriminālprocess tika uzsākts par vairāku valsts uzņēmumu amatpersonu veiktiem koruptīviem noziegumiem. Kā noprotams no KNAB sniegtās informācijas, lietas centrā ir A.Šlesers (PLL), un tā ir saistīta ar viņa pastarpinātām īpašumtiesībām vairākos uzņēmumos. Saeimas vairākums neatbalstīja KNAB lūgumu.

10.Saeimas deputāts S. Dolgopolovs  balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai atturējās, tādējādi piepulcējoties to deputātu lokam, kuri liedza KNAB veikt operatīvo darbību pret Saeimas deputātu A.Šleseru, nosargājot viņa imunitāti.

S.Dolgopolova runa Saeimas debatēs par KNAB lūgumu atļaut kratīšanu Šlesera dzīvesvietās:

Augstā Saeima! Lasot piestādītos materiālus, man personīgi rodas iespaids, ka šeit ir svarīgi parādīt tā saucamās „šašečkas”, nevis braukšanas līdzekli. Jo, lasot visu to, kas ir izklāstīts tiesneša lēmumā un izmeklētājas vēstulē, ir viss pamats ierosināt krimināllietu - un tā ir ierosināta, kriminālprocess ir ierosināts! - un saukt Šlesera kungu pie kriminālvajāšanas. Un, ticiet man, ja tiešām Prokuratūra būtu uzstādījusi šāda veida prasību - saukt Šlesera kungu pie kriminālvajāšanas... pie atbildības, tad, es domāju, visa Saeima viennozīmīgi atbalstītu šo te nostādni, jo tikai tiesā un tikai tiesvedības procesā var pierādīt, vai cilvēks ir vainīgs, vai viņš ir apmelots vai kā savādāk... Šeit ir izrauta viena daļa no tā visa. Loģikas tiešām šeit nav nekādas, un man šķiet, ka šī te darbība vajā nevis Saeimas deputātu un Saeimas reputāciju un prasību par imunitāti vai kaut ko savādāku, bet vajā reputāciju... Ģenerālprokuratūras un to orgānu reputāciju, kas ir ierosinājuši šo te lietu. Jo, ja mēs gribam panākt rezultātus, tad jāizvēlas arī attiecīgi līdzekļi, lai netaisītu publisku šovu, bet taisītu procesus, kas ved pie rezultātiem.
Es nedomāju, ka šis te piedāvātais lēmums ir izsmeļošs un pareizs.

Avoti:
Balsošanas rezultāti

 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 26.09.2018

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!