Kandidātu arhīvs

Lolita Čigāne
Medijos:

Administratīvais sods par nedeklarētu preču ievešanu

2010.gada oktobrī pēc Saeimas vēlēšanām atklātībā parādījās ziņa, ka Lolita Čigāne 2008.gada janvārī ir administratīvi sodīta par nedeklarētu preču ievešanu Latvijā.

Rīgas lidostā 2007.gada novembrī, atgriežoties no Turcijas, viņas bagāžā tika konstatēti galantērijas priekšmeti un juvelierizstrādājumi nepilnu 500 eiro vērtībā. Saskaņā ar ES noteikumiem personiskai lietošanai ir atļauts ievest preces 175 eiro vērtībā. L.Čigānei tika piemērots naudas sods 50 latu apmērā, saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 201.12. pantu - par kontrabandu, savukārt administratīvā lieta saskaņā ar APK 201.17. pantu - par muitas nodokļu nenomaksāšanu tika izbeigta, jo nebija iespējams noteikt, kādā apmērā nav samaksāti muitas nodokļi par šīm precēm. Šāds pārkāpums varētu tikt uzskatīts par maznozīmīgu, līdzīgi kā ātruma pārsniegšana, tomēr preču daudzums (tostarp 95 somu aksesuāri, 54 lakati, 100 papīra maisiņi, 7 somas) radīja aizdomas, ka preces varētu būt ievestas nevis personiskai lietošanai, bet tirdzniecībai L.Čigānei un viņas dzīvesbiedram Nilam Studentam daļēji piederošajā suvenīru veikalā Jūgendstila paviljons. Jānorāda, ka sods par juridisko personu veikto kontrabandu ir daudzkārt lielāks - no 500 līdz 5000 latiem.

L.Čigāne žurnālistei apgalvoja, ka preces bija paredzētas tikai personiskai lietošanai un dāvanām draugiem.

Administratīvās lietas izskatīšanas laikā L.Čigānes vīrs N.Students apgalvoja, ka “ar komercdarbību mūsu ģimenē neviens nenodarbojas”. Šīs epizodes laikā N.Students tiešām nebija uzņēmuma SIA Meknes līdzīpašnieks, tomēr L.Čigāne ir publiski atzinusi, ka Jūgendstila paviljons ir viņas ģimenes uzņēmums.

Portāls Pietiek.com izteica pieņēmumu, ka informāciju par šo gadījumu presei nopludināja, iespējams, Vienotības frakcijas biedri, kas bija neapmierināti ar L.Čigānes īsi pirms tam izteikto kritiku par Vienotības deputātes Silvas Bendrātes rīcību, neinformējot partijas biedrus par trasta līgumu ar A.Lembergu.

Avoti:
Lapsa, L. Čigānes “Pindacīšas” lietā jauni dokumenti un fotogrāfijas. Pietiek.com 20.04.2011.
Rulle, B. Bendrātes lietā “atbildes sitiens pa Čigāni? Pietiek.com. 29.10.2010.
http://www.lolitacigane.com/2010/10/jugendstila-paviljons_31.html
www.likumi.lv

Pēdējās izmaiņas veiktas 25.09.2018

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!