Kandidātu arhīvs

Jānis Dūklavs
Medijos:

Piezīme: viens no ZZS premjera amata kandidātiem

Ministra pārraudzībā esošs valsts uzņēmums ziedo ar ZZS saistītām organizācijām

2010.gada beigās valsts uzņēmums „Latvijas valsts meži”, kuru pārraudzīja Jāņa Dūklava (ZZS) vadītā Zemkopības ministrija, aptuveni 3,5 miljonus latu no savas peļņas ziedoja vairākām biedrībām un nodibinājumiem. LTV raidījums „DeFacto” atklāja, ka daudzi ziedojumu saņēmēji ir saistīti ar atsevišķiem politiķiem.

Piemēram, 60 000 latu ziedojumu saņēma no Tautas partijas (TP) uz ZZS aizgājušā 10.Saeimas deputāta J.Klauža pārstāvētā biedrība „Līvāni”. Biedrības iesniegtajā tāmē pusi no saņemtās summas paredzēts izmantot dažādu sporta veidu atbalstam Līvānos, otru pusi novirzot pašdarbības kustībai un sociāla rakstura pasākumiem „līvāniešu izolētības mazināšanai”. Šajā biedrībā bija apvienojušies 2010.gadā no TP aizgājušie Līvānu nodaļas biedri, turklāt, kā vēlāk norādīja J.Klaužs,  biedrībai bija politiska rakstura sadarbības līgums ar ZZS. J.Klaužs šajā ziedojumā nesaskatīja ētiska rakstura problēmu, apgalvojot: "Es patiesībā esmu tautsaimnieks, un, ziniet, par šīm ētiskajām un morālajām niansēm lai spriež cilvēki, kuriem ir atbilstoša kvalifikācija." Jānorāda, ka J.Klaužs 2000.-2006.gadā ir bijis LVM amatpersona – Dienvidlatgales mežsaimniecības izpilddirektors.

Cita ZZS biedra A.Bērziņa vadītais Latvijas Bērnu fonds (LBF) saņēma 129 710 latus vasaras nometņu bērniem ar īpašām vajadzībām organizēšanai, kā arī ziedojumu 8004 latu apmērā teātra “Zīļuks” materiāli tehniskās bāzes pilnveidošanai.

2010.gadā LVM ziedoja lielas summas arī citām ar ZZS un Ventspili saistītām organizācijām, piemēram, motoklubam, kur trenējas Kandavas mēra R.Bāreņa (ZZS) dēls, sporta biedrībai “Ventspils Olimpiskā cerība”, Ventspils jauniešu futbola klubam, Ventspils dziedāšanas studijai “Jūras akmentiņi”. Vairāku desmitu tūkstošu latu lielu ziedojumu A.Bērziņa vadītajam fondam LVM bija ziedojuši jau 2008.gadā, kad Zemkopības ministriju vadīja ZZS pārstāvis Mārtiņš Roze.

Par ziedojumu piešķiršanu lēma "Latvijas Valsts mežu" padome 11 cilvēku sastāvā. Tomēr gala vārds par ziedojumu piešķiršanu piederēja zemkopības ministram ZZS biedram J.Dūklavam. Uz "Defacto" jautājumu, vai viņu ziedojumu sadales laikā uzrunājuši politiķi, ministrs atbildēja: "Ja teikšu, ka neviens mani nav uzrunājis, es stipri melošu. Ir bijušas sarunas, it sevišķi par Olimpisko Komiteju, lai to maksimāli cenšamies atbalstīt, saistībā ar olimpiādi."

 

Avoti:

Raidījums: "Latvijas valsts meži" pērnā gada nogalē ziedojuši Ls 1,2 miljonus dažādām organizācijām. LETA. 25.01.2009.

LTV raidījums “De Facto”. 09.01.2011. 

Sprance, I. LVM dāsni ziedo ZZS pietuvinātām biedrībām. Ir.lv. 21.01.2011. 

Zālīte, I. Mežkopji tagad arī sporta un teātra kritiķi. Diena. 11.02.2011.

TV3 raidījums “Nekā personīga”. 13.02.2011. 

Klaužs, J. Par šprotmaizītēm, sauso atlikumu un bumeranga efektu politikā. Līvānu novada

vēstis. 23.08.2011. 5.lpp. 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!