Kandidātu arhīvs

Inese Aizstrauta
Medijos:

Pretrunīgi lēmumi par nekustamo īpašumu projektiem Jūrmalā

Pusgadu pēc 2005.gada pašvaldību vēlēšanām, kurās Jūrmalā uzvarēja Jaunais laiks (JL) un no šīs partijas ievēlētā I.Aizstrauta kļuva par mēru, JL Jūrmalas nodaļas biedri izteica neapmierinātību ar I.Aizstrautas darbu. Biedri pārmeta I.Aizstrautai vēlētājiem doto solījumu nepildīšanu un nerēķināšanos ar ierindas biedru viedokli - to, ka joprojām nebija pārskatīti iepriekšējās domes slēgtie šaubīgie zemes nomas līgumi, kā arī I.Aizstrautas pozitīvo balsojumu domē par detālplānojumu tā laika satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP) īpašumam kāpu zonā, kur plānota privātmāju celtniecība, kaut gan JL solīja apbūvi kāpās neatbalstīt.

2006.gadā Jūrmalas iedzīvotāji pieprasīja ar Jūrmalas attīstības plāna grozījumiem nepieļaut deviņu dabas teritoriju apbūvi, par ko bija savākti 3000 jeb desmitās daļas Jūrmalas vēlētāju parakstu. Pirms balsojuma par pretrunīgi vērtētajiem attīstības plāna grozījumiem I.Aizstrauta pauda, ka pildīs savas partijas JL valdes lēmumu un balsos pret šo deviņu teritoriju apbūvi. Tomēr I.Aizstrauta kopā ar vēl septiņiem domniekiem nobalsoja par apbūvi. JL valde par to izlēdza I.Aizstrautu no partijas rindām. Par grozījumu pieņemšanu balsoja arī domnieks no Tautas partijas Agris Kalnciems un bezpartijiskais Igors Dreija.

Gadu vēlāk reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs apturēja grozījumus septiņās no deviņām teritorijām, bet vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) par sabiedrības un vides institūciju viedokļa ignorēšanu rosināja atlaist domi.

I.Aizstrautas vadītās Jūrmalas domes rīcība būvniecības projektu saskaņošanā vairākkārt vērtēta kā neizprotama. 2006.gada vasarā I.Aizstrauta nesteidzās lemt par būvdarbu apturēšanu bijušā deputāta Aleksandra Bašarina (LPP) apartamentu projektā Dzintaros un izvērtēt būvatļaujas izsniegšanas likumību, ko lūdza prokuratūra. Kaut gan vārdos I.Aizstrauta asi iebilda pret nelikumīgu būvniecību, šis nebija pirmais gadījums, kad apšaubāmas būvniecības gadījumā Jūrmalas dome vilcinājās apturēt būvdarbus un izvērtēt pārkāpumus.

JL Jūrmalas nodaļas biedri Dienai savulaik sūdzējās par I.Aizstrautas kūtrumu sākt tiesvedību par to, lai zemesgrāmatā tiek reģistrētas domes atpakaļpirkuma tiesības uz hektāru lielo pilsētas īpašumu kāpās Dubultos, Amulas ielā 2, ko Jura Hlevicka vadītā Jūrmalas dome 2005.gadā atļāva mazpazīstamai sabiedriskai organizācijai “Jūras pakāpieni” lēti privatizēt. Pastāvot aizdomām, ka organizācija sabiedriska objekta vietā uzbūvēs dzīvokļus, JL Jūrmalas nodaļa vēlējās nodrošināties, lai solījuma nepildes gadījumā dome var īpašumu atgūt, taču Aizstrauta šo procesu vilcināja. Turklāt viens no projekta īstenotājiem jurists Jānis Pļaviņš Jaunajam laikam, ko tobrīd pārstāvēja I.Aizstrauta,  2006.gada janvārī ziedoja 5000 latu.

Avoti:
Dreijere, V. Jūrmalnieki: domei vairs neuzticamies. Diena. 01.07.2006
Plato, D. Jūrmalas attīstības plānu pilsētas dome pilnveidos bez sabiedrisko organizāciju līdzdalības. Diena. 26.08.2006
Vespere, K. Kozule, E. Aizstrautu atbrīvo no Jūrmalas domes priekšsēdētājas amata. Leta. 07.09.2006
Kolosovs, D. Dīvainās sakritības JL ziedotāju kasē. Diena. 07.07.2006.
www.knab.lv

Par pašvaldības naudu reklamējas “Privātajā Dzīvē”

2006.gadā prese I.Aizstrautai pārmeta to, ka Jūrmalas dome tērējusi nodokļu maksātāju naudu, publicējot žurnālā „Privātā Dzīve” reklāmas rakstu par pilsētas gada kultūras balvas ieguvējiem. Vairākās rakstam pievienotajās fotogrāfijās aplūkojama arī pilsētas domes priekšsēdētāja Inese Aizstrauta (JL), ko mediju eksperti vērtēja kā pašvaldības naudas tērēšanu amatpersonas publicitātes vairošanai. Lielākajā attēlā domes vadītāja redzama ar Aspazijas portretu fonā, tai pievienots paraksts - "divas izcilas latviešu sievietes, kuras šķir tikai maza laika starpība".

Avots:
Plato, D. Jūrmalas domes priekšsēdētāja Aizstrauta reklamējas par nodokļu maksātāju naudu. Diena. 05.01.2006.

Pēdējās izmaiņas veiktas 13.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!