Kandidātu arhīvs

Andris Priekulis
Medijos:

Vaino bezdarbībā, ilgstoši nenovēršot vardarbību izglītības iestādē; Ierosināts kriminālprocess

Valsts policija izmeklē kriminālprocesu saistībā ar skolēna iespējamo piekaušanu Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā, mediji ziņoja 2014.gada jūnijā. Iesniegums par piekaušanu saņemts 2013.gada decembrī, un policija pēc tam sākusi kriminālprocesu, kurā notiek izmeklēšana.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā vērsušies kāda Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas skolēna vecāki, pieprasot kompensāciju saistībā ar skolas direktora Andra Priekuļa bezdarbību, ilgstoši nenovēršot vardarbību izglītības iestādē. Rīgas domes sēdē Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR) norādīja, ka ģimnāzijā pieņemts "slims" 9.klases audzēknis, neizvērtējot konkrēto situāciju un nepieņemot īpašu izglītības programmu, kas konkrētajā situācijā ir jādara obligāti.

Bērns divas reizes piekāvis vienu savu klasesbiedru, kuru bija izvēlējies par savu upuri, taču no skolas direktora nekāda rīcība faktiski nav sekojusi. Tā kā problēma nav tikusi novērsta, agresīvais skolēns savu klasesbiedru piekāvis trešo reizi, turklāt tik smagi, ka zēns nonācis slimnīcā ar vidējiem miesas bojājumiem.Cietušais bērns izņemts no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas un mācības turpinājis privātskolā.

E.Aldermane norādīja, ka Izglītības, kultūras un sporta departaments saistībā ar šo situāciju skolā veica auditu, sākta atkārtota pārbaudes lieta, kā arī lems par disciplinārlietas ierosināšanu. Pašvaldības pārstāvji sākuši izvērtēt zaudējumu atlīdzības piešķiršanas tiesisko pamatu. Prasījuma segšanas izdevumi, iespējams, tiks pieprasīti no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas direktora A.Priekuļa.

Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas skolotāji parakstījuši vēstuli valsts amatpersonām, kurā pausts atbalsts direktoram A.Priekulim un izklāstīts skolotāju skatījums par neseno divu skolēnu konfliktsituāciju skolā."Mēs, skolas kolektīvs, paužam pārliecību, ka skolas direktors A.Priekulis nav stāvējis malā ne brīdi. Katra situācija ir tikusi pārrunāta un nekavējoties risināta kopā ar iesaistītajiem skolēniem, vecākiem, skolotājiem, pieaicinot arī atbalsta personālu," apgalvots pedagogu izsūtītajā vēstulē.

Skolotāji izsakās, ka situācijā visvienkāršāk ir vainot direktoru un skolu, jo, skolā uzņemot skolēnu ar īpašām vajadzībām, netika prognozētas sekas, skolēns netika izslēgts no skolas. Skolotāji norāda, ka pēc pirmās konfliktsituācijas mācību gada laikā nekādu atkārtotu starpgadījumu starp konkrētajiem skolēniem neesot bijis. Tas, viņuprāt, apliecina, ka direktors un viss skolas kolektīvs savu darbu ir godprātīgi izdarījis un "nekādi pierādījumi šeit nav vajadzīgi".

Avoti:
Policija izmeklē kriminālprocesu par skolēna iespējamo piekaušanu Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā, LETA, 19.06.2014
Tetarenko A., Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas skolotāji pauž atbalstu skolas direktoram Priekulim, LETA, 30.06.2014

Partiju maiņa

2001.gadā kandidējis Rīgas Domes vēlēšanās apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK sarakstā.

10.Saeimas un 11.Saeimas vēlēšanās startējis no partijas "Par prezidentālu republiku" saraksta. 2014.gada 5.maijā reģistrēta bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vadītā partija "No sirds Latvijai". Līdz ar partijas izveidi tajā iestājies un valdē ievēlēts A.Priekulis. Kandidē 12.Saeimas vēlēšanās no šīs partijas saraksta.

Avoti:
Aģentūras LETA Personu arhīvs
Lastovska A., Reģistrēta Sudrabas partija "No sirds Latvijai", LETA, 16.05.2014 

VID Valsts amatpersonu deklarācijās un CVK pieejamie dati par parādsaistībām, aizdevumiem un skaidrās naudas uzkrājumiem 2005.-2014.gads

Avoti: VID Valsts amatpersonu deklarācijas, CVK

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!