EP vēlēšanu arhīvs

NA Visu Latvijai-TB/LNNK EP vēlēšanas

Nacionālā apvienība, pilns kandidātu saraksts, kas startē Eiropas Parlamenta vēlēšanās (mājas lapā padziļināta analīze ir veikta par pirmajiem 6 kandidātiem, ar metodoloģiju var iepazīties šeit)
 
 
Partiju Visu Latvijai un Tēvzemei un Brīvībai/LNNK apvienība tika dibināta 2010.gada 4.jūlijā. 2011. gada 23. jūlijā apvienība kļuva par partiju, kaut gan 11. Saeimas vēlēšanās vēl kandidēja kā apvienība: Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (turpmāk, Nacionālā apvienība vai VL-TB/LNNK vai NA).
 
Nacionālās apvienības frakciju veido 14 deputāti, frakcijas priekšsēdētājs ir Raivis Dzintars. Apvienība 11. Saeimā strādā koalīcijā.
 
APVIENĪBAS VADĪBA
 
VL-TB/LNNK vada divi līdzpriekšsēdētāji: Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš. Apvienības valdē darbojas arī Imants Parādnieks, Dzintars Rasnačs, Jānis Birks, Roberts Zīle, Aigars Lūsis, Einārs Cilinskis, Jānis Iesalnieks, Jānis Dombrava, Egīls Helmanis, Baiba Broka, Dzintars Kudums, Inese Laizāne.
 
DARBĪBA SAEIMĀ
 
Nacionālo apvienību VL-TB/LNNK Saeimā pārstāv 14 deputāti, kas ir gandrīz divtik kā 10. Saeimā. Frakcijas vadītājs ir Raivis Dzintars. Deputāts Dzintars Rasnačs ir Saeimas Prezidija loceklis.
 
Nacionālās apvienības deputāti vada divas Saeimas komisijas:
• Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju (Ināra Mūrniece)
• Sabiedrības saliedētības komisija (Ilmārs Latkovskis)
 
10. Saeimā Nacionālā apvienība darbojās opozīcijā, tās sastāvā bija astoņi deputāti.
 
9. Saeimā bija pārstāvēta viena no apvienības partijām – TB/LNNK. TB/LNNK 9.Saeimas vēlēšanās ieguva 6,94 % vēlētāju atbalstu, kas tai deva 8 vietas Saeimā. 2010.gada jūlijā TB/LNNK Saeimas frakcija draudēja izjukt, jo tajā bija palikuši tikai puse no ievēlētajiem deputātiem, taču līdz ar VL –TB/LNNK apvienības izveidošanos, V.Lācis pieslējās četriem tēvzemiešu deputātiem un tas nodrošināja minimālo deputātu skaitu, lai varētu veidot frakciju. Frakciju Saeimā vadīja Māris Grīnblats.
 
No TB/LNNK saraksta 9. Saeimā tika ievēlēts arī deputāts Juris Boldāns, kuru vēlāk notiesāja par balsu pirkšanu vēlēšanās. Līdz ar galīgo spriedumu viņš zaudēja deputāta mandātu. J.Boldāna vietā Saeimā darbu uzsāka Janīna Kursīte–Pakule, kura pa šo laiku no TB/LNNK bija pārgājusi uz citu partiju – Pilsonisko savienību.
 
DARBĪBA VALDĪBĀ
 
Šobrīd nacionālā apvienība darbojas valdībā un tā ir pirmā reize, kad koalīciju veido arī partijas Visu Latvijai pārstāvji.
 
Iepriekš apvienība TB/LNNK strādājusi vairākās valdībās. TB/LNNK visu 9.Saeimas laiku darbojās valdošajā koalīcijā, bija pārstāvēta gan A.Kalvīša (TP), gan I.Godmaņa (LPP/LC), gan V.Dombrovska (JL) valdībās. Gaidis Bērziņš nepilnus trīs gadus bija Tieslietu ministrs, savukārt Kaspars Gerhards paguva vadīt Ekonomikas ministriju I.Godmaņa valdībā un Satiksmes ministriju V.Dombrovska valdībā.
 
 

A.Kalvīša (TP) valdība 07.11.2006.- 05.12.2007

I.Godmaņa (LPP/LC) valdība

20.12.2007- 20.12.2009.

V.Dombrovska (JL) valdība 12.03.2009. - 02.11.2010.

V.Dombrovska valdība (V) 02.11.2010 līdz 10.Saeimas beigām)

V.Dombrovska (V)valdība no 2011. gada 27.oktobra līdz 2013.gada 27.novembrim

L.Straujumas (V) valdība

no 2014.gada 22.janvāra - ……

Kultūras ministrija

      opozīcijā Žanete Jaunzeme Grende (no 27.10.11 līdz 16.09.13), Dace Melbārde (no 10.2013 līdz 27.11.2013) Dace Melbārde

Tieslietu ministrija

Gaidis Bērziņš Gaidis Bērziņš   opozīcijā Gaidis Bēziņš (27.10.2011 līdz 05.07.2012), Jānis Bordāns (no 07.2012 līdz 27.11.2013) Baiba Broka

Satiksmes ministrija

    Kaspars Gerhards opozīcijā    

Ekonomikas ministrija

Jurijs Strods (07.11.06 - 17.09.07), Gaidis Bērziņš (pienākumu izpildītājs 22.10.07. - 20.12.07.) Kaspars Gerhards   opozīcijā    

Īpašu uzdevumu ministrs Eiropas Savienības līdzekļu apguves lietās

Normunds Broks Normunds Broks   opozīcijā    

Vides aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrija

          Einārs Cilinskis (no 22.01.14 līdz 20.03.14), Romāns Naudiņš (no 27.03.14 līdz ….)

Jaunajā L.Straujumas (V) partijas pārvaldībā ir trīs ministrijas:  Kultūras ministrija ar D.Melbārdi priekšgalā, Tieslietu ministrija ar B.Broku vadībā un Vides aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrija, kuras ministrs ir R.Naudiņš.

PAŠVALDĪBĀS

2013.gada pašvaldību vēlēšanās Rīgā Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK” Rīgas domē ieguva 12 vietas, kas uzskatāms par būtisku sasniegumu, ņemot vērā, ka iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās Rīgas domē neiekļuva neviens deputāts no šīs apvienības.

Rīgas domē ievēlētie deputāti: A.Kiršteins, A.Vilks, N.Puntulis, D.Locis, K.Dombrovskis, Ģ.Lapiņš, J.A.Krūmiņš, R.Jansons, A.Pārups, I.Holma, A.Lācis, J.Klotiņš, kas kļuva par deputātu, B.Brokai kļūstot par Tieslietu ministri.

2009.gada pašvaldību vēlēšanās Rīgā TB/LNNK piedzīvoja sagrāvi, jo, par spīti vērienīgai priekšvēlēšanu kampaņai, Rīgas mēra J.Birka pārstāvētā apvienība domē netika ievēlēta.

Nacionālās apvienības 2013.gadā lielākajās Latvijas pilsētās ievēlēto deputātu skaits: Jelgavā 2 pārstāvji, Jēkabpilī 1, Rēzeknē 2, Valmierā 1. 2013.gadā kopā tika ievēlēti 157 deputāti 54 pašvaldībās no Nacionālās apvienības sarakstiem.

EIROPAS PARLAMENTĀ

2004.gada EP vēlēšanās no TB/LNNK saraksta Eiropas Parlamentā tika ievēlēti 4 deputāti – Roberts Zīle, kā arī trīs viņa kolēģi - Guntars Krasts, Inese Vaidere un Ģirts Valdis Kristovskis, kuri 2008.gadā izstājās no TB/LNNK. Inese Vaidere un Ģirts Valdis Kristovskis uz 2009.gada vēlēšanām pievienojās partijai Pilsoniskā Savienība, no kura saraksta Inese Vaidere kandidēja uz Eiropas Parlamentu un tika ievēlēta atkārtoti, savukārt Ģirts Valdis Kristovskis izvēlējās kandidēt Rīgas Domes vēlēšanās, bet netika ievēlēts. Guntars Krasts sākotnēji kļuva par neatkarīgo deputātu, savukārt pirms 2009.gada EP vēlēšanām pievienojās Politisko partiju apvienībai Libertas.lv, taču netika ievēlēts.

2009.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās tika ievēlēts viens TB/LNNK pārstāvis – partijas līderis Roberts Zīle.

 

Partijas programmas ilustratīvs atspoguļojums (infografika). Lūdzu, uzgaidi vai "atsvaidzini" lapu (nospied uz klaviatūras F5), ja tā vēl nav ielādējusies. Ja dati vēl nav ielādējušies, lūdzam skatīt kā failu šeit

 

Ja dati vēl nav ielādējušies, lūdzam skatīt kā failu šeit

Nacionālās apvienības - lielākie ziedotāji | Create Infographics
 
Vārds, Uzvārds, Dzimšanas dati Nodarbošanās / Ienākumu avots / Saistība ar politisko partiju
Aigars Lūsis, 03.10.1968 Dibinātājs Zvērināta advokāta Aigara Lūša birojam. Viens no pirmajiem maksātnespējas procesa administratoriem Latvijā.Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas biedrs.
Aivars Slucis, 21.07.1938 Ārsts, ārzemju latvietis
Jānis Gerhards, 18.11.1942  Valdes priekšsēdētāja vietnieks AIZDEDZE 1, Garāžu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība
Roberts Zīle, 20.06.1958 Esošais EP deputāts
Gaidis Bērziņš, 20.10.1970 Esošais Saeimas deputāts
Guna Zaķe Baltā, 03.07.1979  R.Zīles asistente EP
Argods Lūsiņš, 09.08.1959 Strādā degvielas nozarē, miljonārs. Valdes priekšsēdētājs SIA "ALCO", SIA "KURZEMES DEGVIELAS TIRDZNIECĪBAS SERVISS". Īpašnieks Saldus rajona Zirņu pagasta zemnieku saimniecība "ZEMZARI".
Valdes loceklis SIA "Kurzemes degviela Liepāja", SIA "TC Projekts", SIA "Jāņa centrs", SIA "Kauguru centrs" u.c
Ilze Gulbe, 20.05.1970 Maksātnespējas procesa administrators. Viņa ir arī akciju sabiedrības BMG (holdingkompāniju darbība, finanšu pakalpojumu darbība, apdrošināšana, juridiskie pakalpojumi, grāmatvedība, tirgus un sabiedriskās domas izpēte u.c.) valdes priekšsēdētāja
Tālis Ziediņš, 08.03.1948 Valdes priekšsēdētājs SIA BELSS (nodarbinātības aģentūras darbība un apmetēju darbi). Valdes loceklis SIA TRIGONS PAC (Elektroinstalācijas ierīkošana, Inženierdarbības un ar tām saistītās tehniskās konsultācijas, Elektronisko ierīču, telekomunikāciju iekārtu un to daļu vairumtirdzniecība). Darbojas Vides attīstības biedrībā un Nodibinājumā-Vides attīstības institūts
Arvīds Balodis, 05.11.1985 Zvērināts advokāts Zvērināta Advokāta Aigara Lūša birojā
Imants Parādnieks Esošais Saeimas deputāts

Avoti:

CrediWeb.lv
VID amatpersonu deklarācijas
Lursoft.lv
KNAB Partiju Finanšu datu bāze
Publiskos avotos pieejamā informācija, google.com u.c

 

Šajā lapā pieejama statistika par partijas kandidātu skaitu, dzimumu, vecumu, izglītību, valodu zināšanām un dzīvesvietu, kas apkopota infografikā. Ja dati lejupielādējas lēnu, lūgums, uzgaidīt vai skatīt tos failā šeit

 

NA KANDIDĀTI | Create Infographics

Pēdējās izmaiņas veiktas 31.08.2014

Atpakaļ uz sarakstu

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!