Deputātu kandidāti

Inguna Sudraba
Medijos:

2017.gada 27.jūlijā apstiprināta par "oligarhu sarunu" parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāju, lai gan par viņu pašu "Rīdzenes sarunās" izskanēja kompromāts.

"Rīdzenes sarunu" dalībnieki apsprieda Sudrabu kā potenciālu Ministru prezidenta amata kandidāti. Valsts prezidents Raimonds Vējonis 28.jūlijā aicināja Saeimu izvērtēt Sudrabas atbilstību "oligarhu sarunu" komisijas vadītājas amatam. Saeima vairākkārt skatīja ierosinājumus par Sudrabas atsaukšanu, taču neatbalstīja. 

Avots: www.saeima.lv

 

SAB atteica pielaidi valsts noslēpumam, kad Inguna Sudraba to pieprasīja pēc apstiprināšanas par "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāju 2017.gada jūlijā. 

Sudraba SAB lēmumu pārsūdzēja ģenerālprokuroram, bet viņš atstāja to spēkā. Inguna Sudraba ar pieteikumu par ģenerālprokurora lēmuma pārsūdzēšanu vērsās Administratīvajā apgabaltiesā, kas šo dokumentu nepieņēma izskatīšanai. Sudraba publiski solīja vērsties Augstākajā tiesā. 

Avoti: http://www.delfi.lv/news/national/politics/sudraba-megina-tiesa-parsudzet-lemumu-nepieskirt-pielaidi-valsts-noslepumam.d?id=49910219

 

KNAB veica kratīšanu partijas “No sirds Latvijai” birojā 2016.gada 4. oktobrī saistībā ar ierosināto kriminālprocesu par iespējamo politisko partiju un politisko partiju apvienību nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.

KNAB 2016.gada oktobrī preses paziņojumā rakstīja, ka kriminālprocesā ir trīs aizdomās turētie un divas personas, pret kurām sākts kriminālprocess. 2017.gadā KNAB atklāja, ka ir vēl viena persona pret kuru sākts kriminālprocess. Zināms, ka KNAB aizturēja Jūliju Krūmiņu un, iespējams, Jorenu Raitumu. Kratīšana tika veikta arī Jūrmalas mēra Gata Trukšņa kabinetā. Sudraba publiski teica, ka Raitums un Krūmiņš palīdzēja un atbalstīja partiju, uzrunājot biznesa cilvēkus. 2018.gada aprīlī KNAB priekšnieks Jēkabs Straume publiski teica, ka kriminālprocess ir nedaudz iestrēdzis un birojs gaidot atbildi uz tiesiskās palīdzības lūgumu, viņš nenosauca valsti, kurai lūgta informācija.

Avoti: https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/knab-veicis-kratisanu-ari-sudrabas-partijas-biroja.a204035/

http://www.la.lv/knab-gaida-zinas-no-arvalstim-saistiba-ar-partiju-nelikumigo-finansesanu

 

Sudrabas vadīto partiju pamet vairāki biedri, paužot neizpratni par neskaidro ziedojumu izcelsmi

2014.jūlija beigās Ingunas sudrabas vadīto partiju “No sirds Latvijai” bija spiests pamest viens no retajiem tās nedaudz plašāk pazīstamajiem biedriem uzņēmējs Viesturs Tamužs, kad viņš uzdrošinājās publiski uzdot jautājumu, kā tas gadījies, ka partijai vienas nedēļas laikā pēkšņi saziedoti 110 tūkstoši eiro. Kā ziņoja “Latvijas Avīze”, dienu pēc šā jautājuma izsūtīšanas valdei, V.Tamužs pēc I.Sudrabas ierosinājuma no partijas izslēgts.

Vēlāk partiju pati nolēma pamest Liene Cipule, kas Vidzemes sarakstā ieņēma trešo vietu. Skaidrojot savu lēmumu, L.Cipule žurnālam “Ir” arī minēja nesaprotamos ziedojumus partijai, jo valdes locekļi nav varējuši atbildēt, vai faktiski tikušies ar ziedotājiem. Taču tas neesot vienīgais iemesls, kāpēc viņa nolēmusi aiziet. L.Cipulei ir radušās“ļoti spēcīgas bažas par Krievijas ietekmi” partijā. Stājoties partijā, iespējamā koalīcija ar “Saskaņas centru” viņai bijusi sarkanā līnija, bet tagad kandidātei vairs neesot pārliecības, ka I.Sudraba uz šādu sadarbību nebūtu gatava. L.Cipule arī nav varējusi iegūt skaidrību par vairāku cilvēku iekļaušanu vēlēšanu sarakstā, to skaitā Jāni Grigali, kurš 1979.gadā beidzis ar PSRS izlūkdienestiem saistītu augstākās izglītības iestādi, bet, kā pats viņš atzina grāmatas VVF līdzautorei Sanitai Jembergai, 2002.gadā bija spiests aiziet no darba prezidenta kancelejā pēc spiediena no amerikāņiem, kas viņu uzskatīja par GRU, PSRS bruņoto spēku izlūkdienesta, līdzstrādnieku. L.Cipule uzsver, ka atkārtoti mēģinājusi šos jautājumus risināt partijas iekšienē, taču beigās sapratusi, ka tas ir veltīgi. “Nevaru nest atbildību par lēmumiem, kurus nesaprotu un kurus man nepaskaidro.”

No I.Sudrabas vadītās partijas izstājušies arī tās līdzšinējie biedri Aivars Rudzāts, Arnis Kauliņš, Margarita Laicāne, Valdis Šteins un Jeļena Stepule. A. Kauliņš skaidroja, ka viņam neesot bijusi iespēja piedalīties 4000 zīmju programmas veidošanā un nav tikusi izskaidrota kandidātu sarakstu veidošana, piemēram, kādā veidā izvēlēti bezpartejiskie kandidāti. Tautvaldības mērķis nav sasniegts arī vēlēšanu programmā, jo tā ir tāda pati kā citām partijām. Savukārt A.Kauliņš partijā stājās, lai tās nostādnes taptu par labu cilvēkiem. Līdz ar šo gadījumu viņš guvis rūgtu mācību par stāšanos kādā partijā.

I.Sudraba šādu rīcību dēvē par centieniem graut viņas partiju. “Partija ir demokrātiska organizācija, kura nav saņēmusi neskaidrus ziedojumus un kurā nekas līdzīgs šķelšanās procesam nenotiek”, sacīja I.Sudraba.

Mediji ziņo, ka īsā laikā strauji auguši partijas "No sirds Latvijai" ienākumi, un ziedotāji kopumā jau atvēlējuši aptuveni 118 318 eiro.

Pirmais ziedojums partijai piešķirts 6.jūnijā, un no tā brīža līdz 14.jūlijam partijai bija pārskaitīti 13 033 eiro. Sākot jau ar 14.jūliju, ienākumi strauji auguši, sasniedzot kopumā 118 318 eiro. Lielākie ziedotāji ir Kristīne Petruškina, Jānis Raudzeps un Irina Rudzāte, kuri atvēlējuši katrs 15 000 eiro, bet trīs ziedotāji pārskaitījuši aptuveni 14 000 eiro katrs, liecina informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.
"Firmas.lv" dati liecina, ka Petruškinai pieder būvniecības uzņēmums "Baltic Trest", kurš pagājušā gadā strādājis ar aptuveni 700 000 eiro lielu apgrozījumu un aptuveni 7000 eiro lielu peļņu. Raudzepam pieder individuālais uzņēmums "Otis un Ko", kas nodarbojas ar galdnieku darbiem, savukārt Rudzāte darbojas kādā biedrībā.

14 000 eiro ziedotājam Anrī Kursītim daļēji pieder uzņēmums "Blaizer-AG", kurš pagājušā gadā apgrozījis aptuveni 269 000 eiro un strādājis ar aptuveni 6000 eiro peļņu. Uzņēmums sevi mājaslapā dēvē par Latvijas tirgus līderi biotualešu pārdošanas, īres un apkalpošanas sfērā.

14 000 eiro ziedojušajam Ivaram Falkam pieder uzņēmums "Woodstar", kurš nodarbojas ar nekustamo īpašumu, taču informāciju par apgrozījumu pērn "firmas.lv" neuzrāda.

Avoti:
Leijējs A., Divi biedri izstāšanos no Sudrabas partijas skaidro ar nevirzīšanos uz tautvaldības ieviešanu, LETA, 18.08.2014
Kristovaskis G., Īsā laikā nedaudz ziedotāju strauji palielinājuši Sudrabas partijas ienākumus, LETA, 26.07.2014
Raudseps P., Strauji apsūbē, žurnāls IR, 13.08.2014

Pēdējās izmaiņas veiktas 26.09.2018

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!