Veiko Spolītis
Medijos:

Ētikas kodeksa pārkāpums

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija 2016.gada 1.jūnijā izteica mutisku brīdinājumu deputātam Veiko Spolītim (V) par ētikas kodeksa pārkāpumu saistībā ar parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēžu sasaukšanu. Pārkāpums tika atzīmēts komisijas protokolā un lietu ierosināja pēc deputātu Jāņa Ādamsona (S) un Jāņa Ruka (LRA) iesnieguma, kuri norādīja uz vairākām problemātiksām situācijām saistībā ar Spolīša kā Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja rīcību, organizējot izmeklēšanas sēdes.

Abi iepriekšminētie duputāti norādīja, ka par 10.maija sēdes norisi viņiem neesot ticis paziņots un ka Spolītis šādi esot pārkāpis Saeimas Kārtības ruļļa normas. Tāpat komisijas priekšsēdētājs nav nodrošinājis savlaicīgu piekļuvi pienācīgi apliecinātiem jeb parakstītiem sēžu protokoliem.

Pats Spolītis atvainojies par savu rīcību un atzinis, ka nav informējis par komisijas sēdes sasaukšanu. Tajā pašā laikā norādīja, ka pašlaik darbs komisijā notiekot atbilstoši kārtībai.

Avoti: Leijējs, A. Spolītim izsaka mutisku brīdinājumu par ētikas kodeksa pārkāpumu. LETA 01.06.2016.

Braukšana dzērumā

Neilgi pirms 12.Saeimas deputāta mandāta saņemšanas V.Spolītis tika aizturēts par automašīnas vadīšanu 1,4 promiļu lielā alkohola reibumā. Tiesa Spolītim piemēroja administratīvo arestu uz piecām diennaktīm, 850 eiro naudas sodu un vadītāja tiesību atņemšanu uz diviem gadiem.

V.Spolītis dzērumā pie stūres brauca un tika aizturēts 2014.gada 29.oktobrī. Nedēļu vēlāk viņš ieguva tā dēvēto mīksto Saeimas mandātu par ministru kļuvušā Edgara Rinkēviča vietā, taču sabiedrība par V.Spolīša pārkāpumu uzzināja vēl gandrīz mēnesi vēlāk, kad tas jau bija nonācis līdz izskatīšanai tiesā.

Tikai tad V.Spolītis paziņoja, ka atkāpsies no “Vienotības” Ētikas komisijas, bet neatteiksies no Saeimas deputāta mandāta, jo tam esot vajadzīgs “daudz nopietnāks iemesls”. Viņš paziņoja, ka nožēlo izdarīto un uzņemas morālo atbildību. Tiesā V.Spolītis, kurš ir arī Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks, bija skaidrojis, ka viņam bija radusies “izdegšana”, tāpēc pieļāvis kļūdu.

2014.gada 17.decembra sēdē Saeima izskatīja Valsts policijas iesniegumu. Komisija vienbalsīgi atbalstīja Saeimas lēmumu piekrītot Spolīša administratīvā soda izpildei, ņemot vērā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas 2014.gada 3.novembra spriedumu par deputāta aizturēšanu uz piecām diennaktīm īslaicīgā izolējuma vietā. 

Avoti:
Deputātu Spolīti pieķer pie stūres 1,4 promiļu alkohola reibumā. LSM.lv. 02.12.2014.
Lastovska, A. Spolītis neplāno nolikt deputāta mandātu. Leta. 03.12.2014

Deputātu saukšana pie administratīvās atbildības. Saeima.lv 18.12.2014.

Neatļauta amatu savienošana

2013.gada augustā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sodīja Aizsardzības ministrijas parlamentāro sekretāru Veiko Spolīti par neatļautu amatu savienošanu. Birojs konstatēja, ka viņš no 2010.gada novembra līdz lietas izskatīšanas brīdim parlamentārā sekretāra amatu savienoja ar SIA "B & B Spool" valdes locekļa amatu, ko likums aizliedz. KNAB par Interešu konflikta likumā noteiktā amatu savienošanas aizlieguma neievērošanu V.Spolītim noteica 75 latu lielu naudas sodu.

Avots: Kristovskis, Ģ. KNAB piemēro 75 latu sodu Aizsardzības ministrijas parlamentārajam sekretāram Spolītim. Leta. 15.08.2013.

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!