Sergejs Potapkins
Medijos:

Kratīšana deputāta mājās; sieva apcietināta lietā par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas

2014.gada 11.decembrī Saeima ar balsojumu ļāva tiesībsargājošajām iestādēm veikt kratīšanu deputāta S.Potapkina dzīvesvietā. Tas tika darīts saistībā ar Finanšu policijas kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā „Gan Bei” restorānos. Lietas ietvaros tika apcietināta S.Potapkina sieva Gaļina Karmača – ēdināšanas uzņēmuma „Lage Ko” finanšu direktore, kuru policija uzskata par organizētā noziedzīgā grupējuma kodola dalībnieci.

Policija informēja, ka ēdināšanas uzņēmums ik mēnesi izvairījās no nodokļu nomaksas par ieņēmumiem 700 000 - 800 000 eiro apmērā. Tas ticis darīts, ar  īpašās programmatūras palīdzību no kases aparāta izņemot skaidru naudu, un līdzekļus izmantojot uzņēmuma vajadzībām, aplokšņu algām, grupējuma kodola vajadzībām. Informācija no kases sistēmas izdzēsta ar speciālu „ļaunprogrammatūru”, kuru  piegādāja paši kases sistēmas izstrādātāji.  Valsts ieņēmumu dienests neatklāja firmas nosaukumu, taču žurnālisti noskaidroja, ka tā ir "BRIO EngineerinG". Arī šā uzņēmuma pārstāvji aizturēti.

Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Podiņš sacīja, ka valsts budžetam nodarītie zaudējumi, visticamāk, būs mērāmi miljonos eiro. Pāris dienās tika veiktas 30 kratīšanas, tostarp vairākos „Gan Bei” restorānos, esot izņemti dokumenti, skaidra nauda un vairāki kases termināļi.

G.Karmača ir arī 5% īpašniece uzņēmumā "Lage Ltd.", kam pieder viens restorāns. Lielākie kompānijas īpašnieki ir Oļegs Arups, Natālija Pavlova un Irēna Līce, viņiem arī pieder SIA "Lage Ko". Tās īpašumā savukārt ir vairāk nekā 20 restorāni, kas atrodas Rīgas tirdzniecības centros.

Policija atzina, ka pagaidām tai nav liecību par S.Potapkina saikni ar iespējamo noziegumu. Pats deputāts sacīja, ka redz „lielas politiskās spekulācijas” par saimniecisku lietu. Jautāts par tālāko rīcību, deputāts teica, ka strādās ar advokātiem. Partija „Saskaņa” nekādus komentārus nesniedza.

Avoti:
«Gan Bei» lieta: Potapkins sievas apcietināšanu saista ar «politiskām spekulācijām». LSM.lv. 11.12.2014
"Gan Bei" īpašnieki ik mēnesi no kases aparātiem izzaguši līdz 800 000 eiro; aizturēti septiņi cilvēki, arī deputāta Potapkina sieve. Leta. 11.12.2014.
«Gan Bei» restorāniem kases sistēmas nodrošināja «BRIO EngineerinG». LSM.lv. 11.12.2014.

Pēdējās izmaiņas veiktas 16.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!