Sergejs Mirskis
Medijos:

Atrastās informācijas kopsavilkums:

Atteikta pielaide valsts noslēpumam

2012.gada 26.februāra TV 3 raidījumā "Nekā personīga" deputāts S.Mirskis apstiprināja, ka Satversmes aizsardzības birojs (SAB) atteicis viņam izsniegt atļauju darbam ar valsts noslēpumus saturošu informāciju.

Mirskis atzina, ka viņam tas esot bijis pārsteigums, jo abu iepriekšējo Saeimas sasaukumu laikā SAB Mirskim bija atļāvis piekļūt valsts noslēpumam. Deputāts arī norādīja, ka atteikuma iemesli viņam nav zināmi, taču pieļāva iespēju, ka tas saistīts ar viņa politisko piederību. Deputāts neapstrīdēja SAB lēmumu.

Avoti:
TV 3 "Nekā personīga", 2012.gada 26.02.2012.(37. minūte)
IR: Raidījums: pielaide valsts noslēpumam atteikta vēl vienam SC deputātam

Uz augšu

Atturas Saeimas 2011.gada 26.maija balsojumā par piekrišanu kratīšanas izdarīšanai Aināra Šlesera (PLL) dzīvesvietās

Vērienīga kriminālprocesa ietvaros 2011.gada maijā KNAB vērsās pie 10.Saeimas deputātiem, lūdzot ļaut veikt kratīšanu PLL deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Kriminālprocess tika uzsākts par vairāku valsts uzņēmumu amatpersonu veiktiem koruptīviem noziegumiem. Kā noprotams no KNAB sniegtās informācijas, lietas centrā ir A.Šlesers (PLL), un tā ir saistīta ar viņa pastarpinātām īpašumtiesībām vairākos uzņēmumos. Saeimas vairākums neatbalstīja KNAB lūgumu.

10.Saeimas deputāts S. Mirskis balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai atturējās, tādējādi piepulcējoties to deputātu lokam, kuri liedza KNAB veikt operatīvo darbību pret Saeimas deputātu A.Šleseru, nosargājot viņa imunitāti.

Uz augšu
 

Interešu konflikts, balsojot par kompensāciju sev

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2011. gadā sodīja S. Mirski un vēl divpadsmit Saeimas Saimnieciskās komisijas deputātus, kuri vairākās sēdēs bija pieņēmuši lēmumu paši par sevi, lemjot par sakaru, dzīvokļa īres vai transporta izdevumu kompensācijām. Izvairīties no interešu konflikta būtu iespējams gadījumā, ja komisija lemtu par katru deputātu atsevišķi, nevis kopīgu deputātu sarakstu, bet deputāts balsojumā par sevi atturētos. KNAB S.Mirski sodīja ar 80 latu naudas sodu.

Avots:
Kozule, E. Saeima piekrīt 10 deputātu saukšanai pie administratīvās atbildības. Leta. 09.06.2011
KNAB

Uz augšu


 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!