Romualds Ražuks
Medijos:

Reklamējas par paša biedrībai valsts piešķirtajiem līdzekļiem

Pirms 12.Saeimas vēlēšanām R.Ražuks bija viens no tiem „Vienotības” jaunpienācējiem, kuriem partija vēlāk pārmeta nesaskaņotu individuālo reklāmas kampaņu. Turklāt pēc vēlēšanām atklājās, ka R.Ražuka reklamēšana tika finansēta no 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrības, kurai viņš pat kā Saeimas deputāts pirms dažiem gadiem bija panācis regulāras budžeta dotācijas piešķiršanu un kurā ir valdes loceklis. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ierosināja divas pārbaudes – vienu par to, vai R.Ražuks nav pārkāpis interešu konflikta likumu, organizējot savai biedrībai labvēlīgu balsojumu Saeimā, bet otru par to, vai Ražuks nav izraisījis partiju finansēšanas likuma pārkāpumu. Pārbaudes turpinās.

R.Ražuks tika reklamēts 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrības speciāli pirms vēlēšanām 100 000 eksemplāros izdotajā "Barikāžu avīzē”. Tajā bija viņa intervija, kā arī slavinājuma vārdi, kurus par R.Ražuku teikuši sabiedrībā zināmi cilvēki. Tāpat bija publicētas fotogrāfijas, kurās deputāta kandidāts redzams ar kopā ar eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, premjerministri Laimdotu Straujumu un Lietuvas prezidenti Daļu Gribauskaiti, izdevumā bijusi arī "Vienotības" reklāma, kuru ar partiju R.Ražuks neesot saskaņojis.

R.Ražuks bija izstrādājis likumu, ar kuru 2002.gadā Saeima uzdāvināja biedrībai ēku Vecrīgā. Pašlaik tajā atrodas barikāžu muzejs, bet brīvās telpas biedrība izīrē. Viņš arī panācis speciālu dotāciju piešķiršanu 2012.gadā (25 000 latu) un 2013.gadā (19 000 latu).

„Varbūt tas nebija īpaši korekti, bet viss tika atklāti darīts,” skaidroja R.Ražuks, sakot, ka KNAB tika informēts par izdevuma tapšanu. KNAB pārstāve to noliedza. Biedrību vada Renārs Zaļais, kurš arī 12.Saeimā ir R.Ražuka palīgs Saeimā.

„Nekā personīga” arī vēstīja, ka apšaubāmi zemas ir R.Ražuka un R.Zaļā minētās izdevuma izmaksas. Viņi sākumā teica, ka tas maksājis ap 1200 eiro, vēlāk – ap 3500 eiro, savukārt citu partiju pārstāvji sacīja, ka šādas avīzes izdošana maksā vismaz 15 000 – 17 000 eiro.

Avoti:
Kristovskis, G. Leta. KNAB sācis divas pārbaudes saistībā ar Ražuka pirmsvēlēšanu aktivitātēm. 29.10.2014.
TV3, Nekā personīga. KNAB pārbauda Ražuku. 26.10.2014.

Pēdējās izmaiņas veiktas 16.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!