Rihards Melgailis
Medijos:

Iecietīgs pret Bāriņtiesas priekšsēdētājas pārkāpumiem

2011.gada janvārī prese ziņoja, ka Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ir vērsusies Vecumnieku novada domē ar lūgumu nekavējoties atstādināt no amata pienākumu pildīšanas Vecumnieku bāriņtiesas priekšsēdētāju Initu Sproģi, taču Riharda Melgaiļa vadītā dome nav vēlējusies to darīt. VBTAI norādīja uz bāriņtiesas priekšsēdētājas ilgstošu bezdarbību kāda nepilngadīgā lietā, kā dēļ regulāri tikusi apdraudēta gan viņa, gan citu bērnu veselība, drošība un dzīvība. Vecumnieku bāriņtiesa neesot pilnā apjomā izmantojusi savas tiesības un pildījusi pienākumus, lai nodrošinātu pilnvērtīgu bērna tiesību un tiesisko interešu ievērošanu.

Pirmoreiz R.Melgaiļa vadītajai novada domei tika lūgts izvērtēt I.Sproģes atbilstību ieņemamajam amatam jau 2007.gadā, kad tajā tika veikta lietu pārbaude.

2011.gada janvārī, kad inspekcija lūdza I.Sproģi atstādināt, R.Melgailis teica, ka neredz pamatu kādu atbrīvot no amata. Inspekcijas Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gluščenko stāstīja, ka R.Melgailis “skaidri un gaiši pateica, ka prasību nepildīs".

R.Melgailis vēlāk sacīja, ka gaida no inspekcijas vairāk informācijas, bet, kad tā tika saņemta, sacīja, ka I.Sproģes atstādināšana vairs netiekot prasīta, jo nepilngadīgais pārcēlies uz dzīvi citā pašvaldībā.

Avoti:
Leiburga, A. Pašvaldība neplāno atstādināt no amata Vecumnieku novada bāriņtiesas priekšsēdētāju. Leta. 24.01.2011.
Lastovska, A. Prasa atstādināt no amata Vecumnieku bāriņtiesas priekšsēdētāju. Leta. 06.01.2011.

Pēdējās izmaiņas veiktas 06.06.2017

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!