Mārtiņš Šics
Medijos:

Zaudējis darba devēja uzticību par Zolitūdes traģēdijas upuru datu nopludināšanu

2014.gada martā pēc dienesta pārbaudes Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMDP) direktors Armands Ploriņš nolēma atbrīvot no amata savu vietnieku M.Šicu, kurš esot zaudējis darba devēja uzticību. Pārbaude tika sākta pēc tam, kad M.Šics nesaskaņoti nākamajā dienā pēc Maksima lielveikala sabrukšanas bija nosūtījis interneta vietnei Nekropole.lv informāciju par traģēdijā bojāgājušajiem un cietušajiem cilvēkiem. M.Šics uzskata, ka rīkojies likumīgi. Viņa atlaišanai nepiekrita Latvijas ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienība, tāpēc NMDP nolēma vērsties tiesā, lai M.Šicu no darba atbrīvotu.

NMDP pārbaudē bija secinājis, ka 22.novembrī no M.Šica elektroniskā pasta trešajām pusēm nosūtītas vēl neprecizētas un dienesta iekšējam darbam paredzētas ziņas par Zolitūdes traģēdijā bojāgājušajiem, kā arī dzīvu cilvēku dati, tostarp vārdi, uzvārdi, personas kodi un diagnozes. Dienests norādīja, ka šos datus aizsargā likums, turklāt M.Šics datu nodošanu nebija saskaņojis ar atbildīgajiem darbiniekiem un sākotnēji savu rīcību noliedzis.

M.Šics medijiem apstiprināja, ka ziņas tīmekļa vietnes vadībai sūtījis, taču savā rīcībā pārkāpumus nesaskatot. Viņš argumentēja, ka informāciju sūtījis profesionāliem juristiem, lai tie varētu salīdzināt savā rīcībā esošos datus, kas iegūti no notikuma vietā esošajiem cilvēkiem, un informēt sabiedrību par bojāgājušajiem. Turklāt dati par cietušajiem netika publicēti.

NMPD iekšējā audita laikā esot atklājis arī citus nozīmīgus pārkāpumus M.Šica amata pienākumu izpildē, tajā skaitā nepilnīgi veiktus amata pienākumi saistībā ar slepenības režīma nodrošināšanu darbā ar valsts noslēpuma objektiem un NATO un Eiropas Savienības klasificēto informāciju. Viņš arī neesot izstrādājis plānotās procedūras un algoritmus NMP dienesta rīcībai ārkārtas situācijās un  to draudu gadījumos.

Latvijas ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienība nepiekrita M.Šica atbrīvošanai. Arodsavienības priekšsēdētāja Daina Brūvele norādīja, ka valde secinājusi, ka darba devēja uzteikums ir tiesiski nepamatots un izklāsts nesniedz pierādījumus par M.Šica rīcības prettiesiskumu. Ja arodbiedrība nepiekrīt darba līguma izteikumam, darba devējam jāvēršas tiesā, lai atbrīvotu darbinieku. Dienests paziņoja, ka tas tiks darīts.

Avoti:
Miļūna, K. Amatā atjaunots NMPD direktora vietnieks Šics. Leta. 24.02.2014.
Miļūna, K. NMPD vērsīsies tiesā par darba attiecību izbeigšanu ar Šicu, Leta. 17.03.2014.

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!