Kārlis Seržants
Medijos:

Neuzmanīgs savos izteikumos par ebrejiem

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākums 2016.gada 20.aprīlī nolēma, ka deputāta Seržanta izteikumos par ebrejiem nav saskatāms ētikas kodeksa pārkāpums. Ziņots, ka Bondars iesniegumā komisijā bija paudis uzskatu, ka Seržants esot pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 7.punktu, kurā minēts, ka deputāts publiskajos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus. Deputātam jābalstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju. Pēc Bondara domām, 10.marta Latvijas Radio 4 intervijas laikā paudis "rasistisku nostāju attiecībā uz ebreju tautības cilvēkiem". Seržants pats gan atzina, ka ir bijis neuzmanīgs savos izteikumos un vairākas reizes atvainojies. Deputāts norādīja, ka viņu esot izprovocējusi žurnāliste, taču viņš preses pārstāvi nevainojot, jo tāds esot viņas darbs. Kā ziņots, Bondars un vēl vairāki opozīcijas pārstāvji aicināja Seržantu arī atcelt no Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja vietnieka amata, kā arī lika komisiju izvērtēt Seržanta izteikumus un rīcības atbilstību ētikas kodeksam. Pēc balsojuma deputāts amatu tomēr saglabāja.

Avots: Leijējs, A. Saeimas komisija nesaskata ētikas pārkāpumus Seržanta izteikumos. LETA 20.04.2016.

 

Interešu konflikts, piešķirot sev transporta kompensāciju

K.Seržants ir viens no 10.Saeimas Saimnieciskās komisijas deputātiem, kurus KNAB sodīja par nonākšanu interešu konfliktā. KNAB sodījis trīspadsmit Saeimas Saimnieciskās komisijas deputātus, kuri vairākās sēdēs bija pieņēmuši lēmumu paši par sevi, lemjot par sakaru, dzīvokļa īres vai transporta izdevumu kompensācijām. Izvairīties no interešu konflikta būtu iespējams gadījumā, ja komisija lemtu par katru deputātu atsevišķi nevis kopīgu deputātu sarakstu, bet deputāts balsojumā par sevi atturētos. K.Seržants atbalstīja kompensāciju piešķiršanu 23 Saeimas deputātiem, tajā skaitā arī sev - transporta kompensāciju 179 LVL apmērā. KNAB sodīja viņu ar 60 latu naudas sodu.

2011.gada 16.jūnijā Saeima piekrita K.Seržanta saukšanai pie administratīvās atbildības par minēto pārkāpumu.

K.Seržanta komentārs pirmsvēlēšanu mājas lapai www.kandidatizudelnas.lv: “Balsošana par kompensācijām visiem deputātiem kopumā notika otrajā Saeimas darba nedēļā. Puse no komisijas deputātiem jau bija ar Saeimas pieredzi, un es paļāvos uz viņu kompetenci. Tas bija jāzina arī komisijas vadītājai Ilzei Viņķelei.”


Avoti:
www.saeima.lv
A.Vīksna “10.Saeimas deputāti visbiežāk sodīti par interešu konfliktu”, Kandidatiuzdelnas.lv 24.08.2011.
Saeimas lēmumprojekts par piekrišanu K.Seržanta administratīvai sodīšanaiSavieno žurnālista un politiķa darbu

Pirms ievēlēšanas 10.Saeimā ZZS deputāts K.Seržants vadīja LNT raidījumu “Degpunktā”, kas padarīja viņu par atpazīstamu personu. Pirmsvēlēšanu periodā K.Seržants raidījumu nevadīja likuma ierobežojumu dēļ. Taču pēc ievēlēšanas 10.Saeimā K.Seržants atsāka žurnālista darbu, vadot šo raidījumu.

Saviem partijas biedriem Latvijas Zaļās partijas 22.kongresā, kas notika pēc vēlēšanām, K.Seržants atzina, ka viņā joprojām mēģina sadzīvot divas personas - deputāts un žurnālists. Taču arī pēc šīs atziņas viņš turpināja amatu savienošanu.

Saskaņā ar profesionālajiem ētikas kodeksiem žurnālista darbs nav savienojams ar aktīvu politisko darbību, jo tā liedz viņam būt neatkarīgam, strādājot sabiedrības labā, tajā skaitā uzraugot lēmumu pieņēmēju darbu.

K.Seržanta komentārs portālam kandidatiuzdelnas.lv: „Es nekad neesmu arī savienojis žurnālista un deputāta darbu. Ar likumu deputātam atļauts veikt pedagoģisku un radošu darbu. Es „Degpunktu” vadīju tikai kā moderators, jeb pa vecam runājot – diktors, neveidojot ne sižetus, ne raidījuma saturu, tādejādi to nekādi neietekmējot. Jā es ieguvu atpazīstamību, bet tas man prasīja sešus gadus smaga darba, veidojot raidījumu no nulles, vadot to arī ar 39 grādu temperatūru, vai pēc brauciena Rīga - Daugavpils - Rīga veidojot sižetu. Es esmu lepns, ka varēju izmantot savu atpazīstamību. lai palīdzētu atrast daudzus pazudušus cilvēkus, atmaskot daudzus zagļus un blēžus, kā arī atdot cerību dzīvei vismaz desmit ugunsgrēkos cietušām ģimenēm. Mūsu raidījums nekad nav bijis politisks un arī tad, kad biju Saeimā, politiķus tur neviens neslavēja.”

K.Seržants darbu televīzijā atkal pārtrauca pirms 11.Saeimas vēlēšanām. Pēc ievēlēšanas viņš „Degpunktā” vairs neatgriezās.

Avoti:
D.Grūbe “Seržantā mēģina sadzīvot divas personas - deputāts un žurnālists”, LETA, 19.03.2011
Arāja, E. Seržants „Degpunktā” neplāno atgriezties. Leta. 26.10.2011

Pēdējās izmaiņas veiktas 21.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!