Jānis Upenieks
Medijos:

Ar partiju nesaskaņota individuālā kampaņa

J.Upenieks ir viens no tiem „Vienotības” jaunpienācējiem, kam tika pārmesta ar partiju nesaskaņota individuālā priekšvēlēšanu reklāmas kampaņa. Viņš partijā iestājās neilgi pirms 12.Saeimas vēlēšanām, taču izcēlās ar aktīvu individuālo kampaņu. Radio skanēja viņa reklāmas, bet iedzīvotāju pastkastītēs nonāca reklāmas avīzes, kuras titulbildē bija redzami atsevišķi kandidāti, tostarp J.Upenieks, kopā ar premjeri Laimdotu Straujumu („Vienotība”).

Individuālās kampaņas nav aizliegtas, bet, kā vēlāk sacīja „Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars, tās nav bijušas saskaņotas ar partiju, arī L.Straujuma piekrišanu šādai fotogrāfiju izmantošanai neesot devusi. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbauda individuālo kampaņu izdevumus, un pastāv iespēja, ka pārkāpumu gadījumā partijai tos var nākties atmaksāt budžetā vai pat tai var tikt atteikts valsts finansējums.

Mediji norādīja, ka „Vienotības” politiķos bažas raisa arī iepriekšējā pieredze, jo J.Upenieks 10. Saeimā tika ievēlēti no Zatlera Reformu partijas saraksta, bet uzreiz pēc vēlēšanām kopā ar citiem tā sauktajiem „šķeltniekiem” no tās izstājās. Vēlākie ķīviņi par to, vai viņu individuālo kampaņu tēriņi iekļaujami Reformu partijas priekšvēlēšanu tēriņos, noveda pie tā, ka KNAB partijai liedza tai pienākošos valsts finansējumu.

Pirms vēlēšanām Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegtajā kandidāta deklarācijā J.Upenieks nebija norādījis naudas uzkrājumus, tā radot jautājumu, par kādiem līdzekļiem kampaņa finansēta. Radio reklāmu, kurā Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis aicināja balsot par J.Upenieku, pēc tajā teiktā bija apmaksājis kāds Jānis Bērziņš. J.Upenieks sacīja, ka nepazīst maksātāju, bet reklāma bijusi P.Apiņa paša iniciatīva, par ko viņš esot pateicis paldies.

Labos vēlēšanu rezultātus – J.Upenieks Vidzemes apgabalā startēja ar 16.numuru, bet sasniedza 4.rezultātu – viņš skaidroja ar biežajiem braucieniem, tiekoties ar reģiona iedzīvotājiem.  

Avoti:
Individuālās kampaņas rada satraukumu «Vienotībā». LSM.lv. 08.10.2014.
Vienotībai draud valsts finansējuma atņemšana. LSM.lv. 12.10.2014.
TV3 Nekā personīga. Junkura panākumi vēlēšanās. 12.10.2014.

Pēdējās izmaiņas veiktas 17.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!