Jānis Trupovnieks
Medijos:

Administratīvais sods pēc KNAB pārbaudes par iepriekšējo darbību

KNAB veica pārbaudi par Trupovnieka iepriekšēju darbību laikā no 2011. - 2014. gadam, kad viņš bija Balvu novada domes deputāts. Balvu novada domes deputāti 2013.gada 8.augustā nolēma atļaut iznomāt neapdzīvojamās telpas SIA "Eco fabrika" un SIA "Vinoko" uzņēmējdarbības attīstīšanai. Arī Trupovnieks toreiz atbalstīja šo lēmumu. Par balsoja vēl 11 deputāti, bet neviens nebija pret vai atturējies. Savukārt Finanšu ministrija secināja, ka telpas iznomātas pretēji valdības noteikumos paredzētajai kārtībai un nomas tiesību izsoles noteikumiem.
Pašvaldības deputāts kā valsts amatpersona, balsojot par pašvaldības domes lēmuma projektu, piedalās koleģiālā lēmuma pieņemšanā, līdz ar to deputāti ir pakļauti attiecīgo likumu prasībām un ir atbildīgi par pieņemtajiem prettiesiskajiem lēmumiem, uzsvēra KNAB. Trupovnieks kā Balvu novada domes deputāts, piedaloties lēmuma pieņemšanā un balsojot par lēmumu slēgt līgumu ar minētajām komercsabiedrībām, nav ievērojis Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma normas, Ministru kabineta noteikumus, kā arī pārkāpis valsts amatpersonām noteiktos ierobežojumus rīkoties ar pašvaldības mantu, tostarp finanšu līdzekļiem, norādīja KNAB. Pats Trupovnieks norādījis, ka toreizējais lēmums esot izgājis vairākus "filtrus" un neuzskata, ka būtu pelnījis sodu. Viņš uzskatīja, ka šīs telpas bija tukšas, neapdzīvotas, tās vajadzēja apsargāt un kurināt, tātad tika radīti zaudējumi.
 
Avots: Lastovska, A. Saeima piekrīt Trupovnieka administratīvai sodīšanai. LETA 17.12.2016.
 
 

Izteikta neuzticība un atbrīvots no Balvu novada domes priekšsēdētāja amata

2011.gada februārī desmit pašvaldības deputātiem balsojot "par", pieciem - "pret", Balvu novada domes sēdē no amata atbrīvots domes priekšsēdētājs Jānis Trupovnieks (TB/LNNK).

Deputāti pārmeta Trupovniekam autoritāru vadības stilu, komunikācijas trūkumu, kā arī pieļautās kļūdas, kolēģu neinformēšanu par daudziem svarīgiem jautājumiem un nevēlēšanos pārskatīt dažus pārsteidzīgus lēmumus, kas skar pašvaldības struktūru un lauku cilvēkus.

„Iemesls, kāpēc Jānis Trupovnieks zaudējis Balvu novada domes priekšsēdētāja amatu, bijis viņa nespēja sastrādāties ar kolēģiem, pat līdz bosinga līmenim, arī savu cilvēku likšana domes amatos un pārāk liela personiskā ieinteresētība dažādos projektos, tiek minēts pat reiderisms un neizdevušies mēģinājumi līdz bankrotam novest un pašam pārņemt gan Balvu un Gulbenes apvienoto slimnīcu, gan pašvaldības uzņēmumu Balvu enerģija, tas neesot noticis, tikai pateicoties pārējo domes amatpersonu pūliņiem,” laikrakstu „Diena” informēja ar Balvu novada domi saistīti cilvēki.

Trupovnieks Balvu novada domes priekšsēdētāja amatā bijis no 2001. līdz 2005. gadam, kā arī no 2009. gada līdz 2011. gadam.

Avoti:
Soikāns, I. Pieprasa Balvu mēra demisiju. Leta. 07.02.2011.
Drēziņš, A. Šūpos Balvu novada vadītāja krēslu. Latvijas Avīze. 09.02.2011.
Soikāns, I. Lems par neuzticības izteikšanu Balvu mēram. Leta. 10.02.2011.
Soikāns, I. Notiek nesankcionēta atbalsta akcija Balvu mēra atbalstam. Leta. 10.02.2011.
Soikāns, I. Amatu zaudējis līdzšinējais Balvu mērs Jānis Trupovnieks. Leta. 10.02.2011.
Soikāns, I. Trupovnieks: Amata zaudēšana man bija kā sitiens ar mietu pa muguru vārtrūmē. Leta. 11.02.2011.
Tamuļeviča Dž. Pierobežas greizo spoguļu karaļvalsts. Diena. 07.02.2013. http://www.diena.lv/sodien-laikraksta/pierobezas-greizo-spogulu-karalvalsts-13992241

 

 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 21.06.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!