Inguna Sudraba
Medijos:

Pārmetumi par saikni ar Latvijai nelojāliem cilvēkiem

I.Sudrabai vairākkārt izteikti pārmetumi par saistību ar, iespējams, Latvijai nelojāli noskaņotiem cilvēkiem. Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība) atsaucoties uz drošības iestāžu viņai sniegto informāciju, neilgi pirms 12.Saeimas vēlēšanām sacīja, ka I.Sudraba vairs neiegūtu pielaidi valsts noslēpumam, kas viņai bija piešķirta, esot valsts kontrolieres amatā.

2014.gada janvāra beigās I.Sudraba ar domubiedriem izveidoja biedrību „No sirds Latvijai”, uz kuras pamata dažus mēnešus vēlāk tika nodibināta partija ar tādu pašu nosaukumu.

Mediji ziņoja, ka kustība reģistrēta Krievu kluba vadītāja, aktīva cīnītāja par nepilsoņu tiesībām Viktora Gavrilova dzīvoklī. Fizikālās enerģētikas institūta zinātnieks V.Gavrilovs, kuram nav Latvijas pilsonības un kurš neprot latviešu valodu, laikrakstam „Latvijas Avīze” stāstījis, ka “Krievu klubs” 2004.gadā izveidots, lai saņemtu Kremļa paspārnē izveidotā fonda „Russkij Mir” naudu, taču tas neesot izdevies. Iepriekš to vadījis Aleksandrs Gapoņenko, kas bija viens no iniciatoriem referendumam par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai.

2012.gada augustā I.Sudraba apmeklēja grāmatas “Staļins. Atceramies kopā” autora Nikolaja Starikova lekciju, kurā viņš attaisnoja Staļina politiku un pauda viedokli, ka Latvija no PSRS izstājusies nelikumīgi.  I.Sudraba skaidroja, ka viņa vēlējusies klātienē dzirdēt viedokli. „Es cienu, ka cilvēks izklāsta savu argumentētu viedokli,” viņa sacīja. 2012.gada vasarā viņa arī apmeklēja par vienu no ietekmīgākajiem Kremļa polittehnologiem dēvētā Modesta Koļerova rakstu krājuma prezentāciju. Mediji ziņoja, ka izdevumā Baltijas valstis pozicionētas kā Krievijas ienaidnieces. Pāris mēnešus vēlāk Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkevičs M.Koļerovu iekļāva Latvijai nevēlamo personu sarakstā.

2014.gada augustā S.Āboltiņa LNT raidījumā „Dombura studija” teica, ka laikā, kad bijis nodoms nominēt I.Sudrabu premjeres amatam, Satversmes aizsardzības biroja un Drošības policijas vadītāji viņu informējuši, ka I.Sudrabai netiktu piešķirta pielaide valsts noslēpumam. Jautāta par iemesliem, Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka „pieņēmuma formā” viņai ir informācija „par privātām lidmašīnām no Krievijas, ar kurām Sudrabas kundze ir lidojusi uz pasākumiem”. Mēnesi vēlāk TV3 raidījums „Nekā personīga” demonstrēja anonīmi kanālā Youtube ievietotu videomateriālu, kurā I.Sudrabai līdzīga sieviete redzama iekāpjam privātā lidmašīnā, kas devusies uz Maskavu. I.Sudraba noliedza, ka video būtu redzama viņa un turpināja noliegt arī nākamajā dienā, kad vairāki cilvēki līdzbraucējos bija atpazinuši viņas brāļadēlus. Raidījums ziņoja, ka vēl viens ceļabiedrs bija Aleksandrs Rogožins, kura dēls par spiegošanu savulaik izraidīts no Latvijas.

Avoti:
Nekā personīga. 10.06.2012
Grundule, L. Rutka, A. Par Latvijai nevēlamu personu pasludina Krievijas polittehnologu Koļerovu. Leta. 08.08.2012
Vikmanis, Ģ. Starikovs – ne pirmais un ne pēdējais. Latvijas Avīze. 29.08.2012
Kokareviča, D. Sudrabas partija reģistrēta pretrunīgi vērtētā “Krievu kluba” līdera dzīvoklī. Latvijas Avīze. 20.02.2014
LNT Dombura studija. 25.08.2014
Nekā personīga. 21.09.2014

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!