Ināra Mūrniece
Medijos:

Kandidējot Saeimas vēlēšanās, kavējās apturēt savu darbību žurnālistikā

Ināra Mūrniece pārstāv “Visu Latvijai!”, kas ir nacionāli konservatīva partija. Pirms 11. Saeimas vēlēšanām viņas darba devējs bija laikraksts “Latvijas avīze”, kas pauž līdzīgus uzskatus. Līdz ar to darbs “Latvijas Avīzē” I.Mūrniecei bija laba platforma savu potenciālo vēlētāju uzrunāšanai. Tas ne tikai deva I.Mūrniecei īpašas priekšrocības attiecībā pret citām partijām, bet nostādīja viņu labvēlīgākā situācijā arī attiecībā pret savas partijas biedriem.

2011.gada jūlija beigās, kad, acīmredzot, jau bija izlēmusi par kandidēšanu, I.Mūrniece ir rakstījusi par vēlēšanu tematiku. Piemēram, 2011.gada 19.jūlijā ir I.Mūrnieces intervija ar Vairu Paegli, kurā atklāti pausts atbalsts “Visu Latvijai!”

2011.gada 29.jūlijā I.Mūrniece paziņoja par savu kandidēšanu no VL-TB/LNNK saraksta. Vēl pēc tam viņa turpināja darboties kā žurnāliste. 2011.gada 4.augustā I.Mūrniece vairākas stundas pie laikraksta bezmaksas telefona uzklausīja lasītāju zvanus par tēmu “Jūsu uzdevums 11. Saeimai”. 2011.gada 3., 5. un 6.augustā I.Mūrniece “Latvijas Avīzē” publicēja vairākus ar ārpolitiku saistītus rakstus. Pēc laikraksta “Diena” intereses par viņas turpmāko darbību žurnālistikā I.Mūrniece 2011.gada 8.augustā paziņoja, ka apturēs savu darbību “Latvijas Avīzē”. Tomēr viņa pilnībā nepārtrauca sadarbību ar laikrakstu - viens raksts ir publicēts 2011.gada 26.augustā. 

Mediju eksperte Rīgas Stradiņa Universitātes Žurnālistikas studiju programmas vadītāja Anda Rožukalne laikrakstam “Diena”, komentējot žurnālistu kandidēšanu vēlēšanās, norādīja: “Pilnīgi nekāda iesaiste satura veidošanā nebūtu pieļaujama.”

Avoti:
Zvirbulis, Ģ. Vēlēšanu lokomotīves sarindotas. Latvijas Avīze. 29.07.2011.
Mūrniece, I. Medvedeva vizīti uz Latviju kavējot "krievvalodīgo problēmas". Latvijas Avīze. 03.08.2011.
Mūrniece, I. Putina frontei balsti arī Latvijā. Latvijas Avīze. 06.08.2011.
Lazdiņš, A., Zalāne, E. Nāk arī latvieši – Latvijas Avīzes žurnālisti kandidē no Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK saraksta. Diena. 09.08.2011.
Mūrniece, I. “Turieties pie latviešu valodas!” Latvijas Avīze. 26.08.2011.

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 31.05.2016

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!