Imants Parādnieks
Medijos:

Apkopotās informācijas kopsavilkums: 

Necaurskatāmais Goda karšu konkurss

2013.gada maijā noslēdzās konkurss par Saeimas deputāta, Demogrāfijas lietu apakškomisijas vadītāja I.Parādnieka izlolotās daudzbērnu ģimenes apliecības Goda kartes ieviešanu, taču mediji ziņoja, ka kartes bijušas gatavas jau iepriekšējā vasarā. I.Parādnieks tās dalījis savām kolēģēm Saeimā. Tas radīja šaubas par konkursa godīgumu.

Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā uzvarēja uzņēmums «Hannu Pro», kas līdz tam bija zināms kā videotehnikas tirgotājs un piegādātājs. Pasūtījuma summa bija180 tūkstoši latu, uzņēmums uzvarēja ar zemāko cenu septiņu kompāniju vidū. Konkursa norisi neviens netika apstrīdējis.

Kartes dizaina autors Guntars Ošenieks un „Hannu Pro” pārstāve Mudīte Krūmiņa vēl pirms konkursa bija apciemojuši I.Parādnieku, lai apspriestos par Goda kartēm. To nenoliedza ne M.Krūmiņa, ne I.Parādnieks. I.Parādnieks jau iepriekšējā gadā Goda ģimenes apliecības paraugus izdalījis kolēģiem, kuriem ir trīs un vairāk bērnu. Deputāts gan skaidroja, ka tie ir tikai paraudziņi un neesot teikts, ka konkursa uzvarētājam «Hannu Pro» jādrukā tieši šādi eksemplāri. Raidījums arī atklāja, ka Goda karšu drukāšanai jau atvēlēta valsts budžeta nauda nav zinājušas pat tās deputātes, kuras cītīgi iesaistījušās par kuplu ģimeņu veicināšanu I.Parādnieka vadītajā apakškomisijā.

Hannu Pro pieaicinātā eksperte bija Sandija Salaka, kura kā Māmiņu kluba pārstāve bija sniegusi padomus Parādnieka vadītājai komisijai.

Avots:
LTV1, De Facto. Demogrāfijas Goda kartes gatavas jau pērn, konkurss tikai tagad. 19.05.2013

Uz augšu

Brīdinajums par deputāta ētikas kodeksa pārkāpumu

2012.gada jūnijā Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu izskatīšanas komisija atzina, ka Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājs I.Parādnieks pārkāpis deputāta ētikas kodeksu, ierobežojot kolēģes Dainas Kazākas (Reformu partija) runas ilgumu apakškomisijas sēdē. Saeimas komisija vienojās izteikt Parādniekam mutvārdu brīdinājumu, kas ir maigākais no Saeimas kārtības rullī paredzētajiem sodiem.

Savukārt Parādnieks pauda viedokli, ka Kazākas iesniegumā izteiktie pārmetumi nav pamatoti, jo arī apakškomisiju sēdēs ir laika ierobežojumi, un 12.jūnijā apakškomisijas sēdes laikā vairāki deputāti netika pie vārda, jo beidzies sēdes laiks. Tomēr sēdi bija nolemts turpināt nākamajā reizē, par ko sēdes dalībnieki arī tika brīdināti, akcentēja politiķis.

Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš skaidroja, ka apakškomisiju sēdes ir jāorganizē pēc analoģijas ar Saeimas sēdēm, tātad pirmo reizi drīkst izteikties piecas minūtes, bet nākamajā reizē - divas minūtes, ja iepriekš netika nolemts citādi. Kazāka piebilda, ka pirmo reizi viņai neļāva izmantot piecas minūtes sava viedokļa paušanai.

Komisijas deputāte Janīna Kursīte-Pakule (V) uzskata, ka šajā situācijā jārunā arī par koleģialitāti. Savukārt Parādnieks pastāstīja, ka pēc apakškomisijas sēdes bija aicinājis Kazāku "uz tēju", lai izrunātu šo situāciju un attiecības būtu korektas. Kazāka atbildēja, ka iepriekš nevēlējās "nogludināt" Saeimas kārtības ruļļa pārkāpumus, taču tagad, pēc šīs lietas izskatīšanas, labprāt pieņemtu Parādnieka uzaicinājumu un izrunātu šo situāciju.

D.Kazāka iesniegumā bija norādījusi, ka Demogrāfijas lietu apakškomisijas sēdē, kurā tika spriests par abortu samazināšanas iespējām un bērnu dzīvības jēdziena pārdefinēšanu, I. Parādnieks pieļāvis "būtiskus Saeimas kārtības ruļļa pārkāpumus", piemēram, viņš esot pārtraucis Kazāku un neļāvis izteikties, kā arī vienpersoniski pieņēmis lēmumu pasludināt debates par izbeigtām, neļaujot izteikties visiem runātājiem, kas bija pieteikušies.

Tā nebija vienīgā reize, kurā atklājās abu deputātu saspringtās attiecības. Dažus mēnešus vēlāk Mandātu, ētikas un iesniegumu izskatīšanas komisijā ar iesniegumiem vērsās viņi abi. D.Kazāka iebilda pret „augstu standartu” un samērīgas viedokļu daudzveidības neievērošanu I.Parādnieka rosinātajā abortu jautājumu konferencē, savukārt I.Parādnieks lūdza izvērtēt kolēģes izteikumus un argumentāciju. Toreiz komisija izteica mutvārdu brīdinājumu D.Kazākai.

Pret I.Parādnieka darba metodēm iebilda arī vairāku nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi eksperti, kas sākotnēji piedalījās deputāta vadītā darba grupā "Par valsts atbalsta programmu krīzes grūtniecības gadījumos, aizsargājot nedzimuša bērna tiesības uz dzīvību". Nevalstisko organizāciju "Papardes zieds", "Providus", Resursu centra sievietēm "Marta" pārstāvji, kā arī tiesību zinātņu doktore Solvita Olsena, sociālo zinātņu doktore Signe Mežinska un dzimumlīdztiesības eksperte Dace Kavase pārtrauca dalību tā sauktajā pretabortu darba grupā, norādot, ka viņiem nav pieņemamas I.Parādnieka darba metodes, kā arī pastāvot bažas, ka šīs darba grupas izveidošanas mērķis ir iegūt ideoloģisku un finansiālu valsts atbalstu radikāli noskaņotu tā sauktās "pro-life" jeb "par dzīvību" kustības organizāciju darbībai Latvijā.

Avoti:
Lastovska, A. Parādniekam izsaka mutvārdu brīdinājumu par deputāta ētikas kodeksa pārkāpumu. Leta. 26.06.2012
Leijējs, A. Miļūna, K. Vairākas nevalstiskās organizācijas pārtrauc darbību Parādnieka vadītajā "abortu jautājuma" darba grupā. 01.10.2012
Lastovska, A. Saeimas komisija nekonstatē ētikas pārkāpumus deputāta Parādnieka rīcībā; Kazākai izsaka brīdinājumu. Leta. 19.12.2012

Uz augšu

Ieroču izrādīšana bērnudārza audzēkņiem

2012.gada 16.martā I.Parādniekam piederošajā privātajā bērnudārzā Pūcīte pusotru līdz četrus gadus veciem bērniem latviešu leģionāru formās tērpti vīri izrādīja kaujas ieročus. Pasākumā piedalījās arī I.Parādnieks. Tas izraisīja sabiedrības daļas sašutumu, un tika veiktas dažādas pārbaudes. Drošības policija (DP) nekonstatēja noziegumu.

Valsts policija secināja, ka Ieroču aprites likums nav pārkāpts, jo bērnudārza audzēkņiem demonstrēti deaktivizēti ieroči un to kopijas, kas nav uzskatāmi par ieročiem.

Savukārt Izglītības kvalitātes valsts dienesta uzskata, ka "Pūcīte šādi piedāvājusi attiecīgā vecuma bērniem nepiemērotas nodarbības. Dienests uzdeva pirmskolas izglītības iestādes "Pūcīte" vadībai turpmāk izvēlēties bērnu vecumposmam atbilstošas rotaļlietas, spēles un uzskates līdzekļus un secināja, ka notikusī Latvijas vēstures stunda esot vērtējama kā vienpusīga.

Pēc šā gadījuma IZM sagatavoja grozījumus valdības noteikumos “Kārtība, kādā nodrošināma izglītojamo drošība izglītības iestādēs un to organizētajos pasākumos”, lai aizliegtu izglītības iestādēs ienest un demonstrēt ieročus un munīcija, ja vien tas nav tieši saistīts ar akreditētas izglītības programmas īstenošanu, nenotiek ar Valsts policiju saskaņotas nodarbības šaušanas sporta veidos vai tiek īstenotas jaunsargu vai militārās apmācības programmas. Valdība noteikumus pieņēma 2013.gada maijā.

Savukārt Rīgas dome, kas par ieroču demonstrēšanu “Pūcītē” esot saņēmusi daudz sūdzību, informēja, ka tuvākajā laikā tiks izstrādāts regulējums, lai turpmāk, slēdzot sadarbības līgumus ar privātajiem bērnudārziem, pašvaldībai būtu tiesības kontrolēt mācību programmas un citas aktivitātes.

I.Parādnieks uzskatīja, ka ir sacelta nepamatota ažiotāža. Viņš arī bija pret liegumu ienest izglītības iestādēs ieročus, sakot, ka aizliegums nebūtu lietderīgs, jo "aizliegtais auglis ir saldāks", turklāt jauniešiem "pareizā veidā un pedagogu uzraudzībā" vajadzētu izstāstīt par ieročiem, lai viņi saprastu, kas tas ir un ko tas nozīmē.

Avoti:
Stankeviča, Z. Pēc sūdzībām par ieroču demonstrēšanu Rīgas dome plāno sākt kontrolēt mācību saturu privātajos bērnudārzos. Leta.16.05.2012
Rutka, A. DP nesaskata noziedzīga nodarījuma esamību, bērnudārza "Pūcīte" audzēkņiem demonstrējot ieročus. Leta. 29.06.2012
Zaharova, L. IZM izstrādājusi grozījumus normatīvajos aktos, lai nepieļautu ieroču ienešanu un glabāšanu izglītības iestādēs. Leta. 30.03.2013

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!