Ilze Viņķele
Medijos:

Atrastās informācijas kopsavilkums:

Neatļautas dāvanas saņemšana no padotā

2011.gadā laikraksts Neatkarīgā Rīta Avīze publicēja fotogrāfijas, kurās privātā pasākumā kopā redzamas I.Viņķeles un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes ģimenes. I.Viņķele, norādot, ka no viņas datora ir izzagtas un publicētas privātās fotogrāfijas, vērsās tiesā, prasot un vēlāk arī piedzenot autoratlīdzību un kompensāciju par morālā kaitējuma nodarīšanu.

I.Viņķeli, kas tobrīd bija Saeimas deputāte, tiesā pārstāvēja viņas palīgs Kaspars Vecozols, ar kuru viņa bija noslēgusi mutisku bezatlīdzības pilnvarojuma līgumu. KNAB atzina, ka tādējādi I.Viņķele pārkāpusi likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, kas liedz valsts amatpersonai pieņemt dāvanas no padotajiem. Par dāvanu tika atzīti K.Vecozola sniegtie juridiskie pakalpojumi, par kuriem viņš no I.Viņķeles netika saņēmis atlīdzību.

KNAB konstatēja, ka I.Viņķele pārkāpumu izdarīja neapzināti, un sodīja viņu ar 50 latu naudas sodu.

Avots:
Miļūna, K. Viņķele samaksās KNAB piemēroto naudas sodu. Leta. 29.11.2012.
Kincis, J. Viņķele no Mediju nama iztiesā 846 latus par privātu foto publicēšanu. Diena. 25.09.2013.

Uz augšu

Interešu konflikts, balsojot par kompensāciju sev

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2011. gadā sodīja 13 Saeimas Saimnieciskās komisijas deputātus, kuri vairākās sēdēs bija pieņēmuši lēmumu paši par sevi, lemjot par sakaru, dzīvokļa īres vai transporta izdevumu kompensācijām. Viņu vidū bija Saimnieciskās komisijas priekšsēdētāja I.Viņķele, kurai KNAB piemēroja naudas sodu 70 latu apmērā. Izvairīties no interešu konflikta būtu iespējams gadījumā, ja komisija lemtu par katru deputātu atsevišķi, nevis kopīgu deputātu sarakstu, bet deputāts balsojumā par sevi atturētos.

I.Viņķele norādīja, ka viņai nebija apzināta nodoma pārkāpt likumu, viņa neesot iedomājusies par interešu konflikta novēršanas likuma normām šajā situācijā un pilnībā nožēlojot izdarīto pārkāpumu.

Avoti:
Kozule, E. Saeima piekrīt 10 deputātu saukšanai pie administratīvās atbildības. Leta. 09.06.2011
KNAB

 

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!