Edvards Smiltēns
Medijos:

Atrastās informācijas kopsavilkums:

Pārmet personīgā biznesa interešu lobēšanu

Saeima 2012.gada septembrī trešajā un galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Kooperatīvo sabiedrību likumā, kas paredz iespēju meža īpašnieku dibinātai kooperatīvai sabiedrībai izmantot īpašu nodokļu režīmu. Saeimas deputāts, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns (Vienotība) jau ilgāku laiku pirms tam cīnījās par mežinieku tiesībām veidot kooperatīvus, lai panāktu efektīvāku privāto mežu platību apsaimniekošanu un novērstu mežu izpārdošanu ārzemniekiem. Portāls “Pietiek.com”  vēstīja, ka E. Smiltēna un viņa ģimenes biznesa ciešā saistība ar meža nozares naudu, liek uzdot jautājumus par interesēm, kas stāv aiz šiem likumgrozījumiem.

Laikraksts “Diena”  norādīja, ka E.Smiltēna partijas biedre, Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (Vienotība) izteikusi aizdomas, vai E. Smiltēns nelobē kādas intereses, jo ar mežu nozari ir saistīta viņa māte un māsa, kuras izdod nozares žurnālu un rīko pasākumus. Politiķa māte Dzidra Smiltēna “Dienai” apstiprināja, ka ar šo jomu ir saistīta daudzus gadus, bet to laikā iegūtā kompetence arī ļaujot uzvarēt projektu konkursos.  “Pietiek.com”  arī vēstīja, ka “Vienotības”frakcijas sēdē E.Smiltēns kolēģiem izplatīja uz A4 formāta lapas izdrukātu anonīmu frivolā formā rakstītu ziņojumu par parlamenta kafejnīcā noklausītu sarunu. Ar to tika doti mājieni, ka kolēģe I.Čepāne ar kādu kuluāros apspriedusi E.Smiltēna lobēto normu, paužot viedokli, ka viņš to agresīvi lobē un aiz tā iespējamas kādas intereses. Šādu E.Smiltēna rīcību var uzskatīt par mēģinājumu pēdējā brīdī frakcijas kolēģu balsojumu nosvērt par labu savam priekšlikumam, I.Čepānes kritiku cenšoties pasniegt kā nomelnošanu.

“Lursoft” datubāze rāda, ka E.Smiltēnam uz pusēm ar māsu Kristīni Ekbaumu-Miķelsoni kopš 2010. gada septembra pieder SIA “Balti group”, kas pārņēmusi mežu nozares tematikai veltītā žurnāla “Baltijas koks” izdošanu. Kā liecina Zemkopības ministrijas informācija, E.Smiltēna mātes Dzintras Smiltēnas un arī paša ministrijas parlamentārā sekretāra firma vismaz kopš 2005. gada “smēlusi” no Meža attīstības fonda naudas. Šo fondu uztur Zemkopības ministrija, un tas ik gadu piešķir dāsnus finansējumus dažādiem ar meža nozari saistītiem projektiem, tostarp tādiem, kurus piesaka privātas struktūras. 2011. gadā “Balti group” saņēmusi finansējumu no Meža attīstības fonda bukleta "Meža nozare Latvijas 20 neatkarības gados" sagatavošanai un izdošanai, bet saņemtā summa nav norādīta. Toties iepriekšējos gados Dzidrai Smiltēnai piederošā reklāmas aģentūra no šī fonda pēc Zemkopības ministrijas mājaslapā pieejamās informācijas saņēmusi kopumā vairāk nekā 70 000 latu.

Avoti:
Lastovska A., Mičāne I., Meža īpašnieku dibinātai kooperatīvai sabiedrībai būs iespēja izmantot īpašu nodokļu režīmu, Nozare.lv, LETA, 13.09.2012
Egle I., Kauja par mežinieku kooperatīviem, Diena, 04.07.2012
Egle I., Strīds par mežinieku kooperatīviem, Diena, 25.05.2012
Margēviča A., Saeima pēdējā brīdī atmet pārstrādāšanai Smiltēna lobētās nodokļu atlaides mežsaimnieku kooperatīviem, deputāta bizness saistīts ar mežinieku naudu, “Pietiek.com”, 20.06.2012

Uz augšu

Saeimas sēdē reģistrē klāt neesošu deputātu

2012.gada 14.jūnijā, Saeimas sēdes beigās reģistrējoties par dalību sēdē, kā klātesošs reģistrēts arī Vienotības deputāts Dzintars Zaķis, lai arī tobrīd viņš zālē nav atradies. To pamanīja Nacionālās apvienības deputāts Imants Parādnieks, vēršot Saeimas prezidija uzmanību un aicinot atrast par pārkāpumu atbildīgo personu.

Drīz pēc tam Vienotības frakcijas vadītāja vietnieks Edvards Smiltēns informēja Saeimas prezidiju, ka 14.jūnija Saeimas sēdes beigās, reģistrējoties par dalību sēdē, ir kļūdījies un nospiedis reģistrācijas pogu "Vienotības" frakcijas priekšsēdētāja Dzintara Zaķa balsošanas pultī.

No medijos par šo gadījumu publicētās informācijas nav iespējams uzzināt deputāta Dz. Zaķa viedokli, proti, vai viņš par šo gadījumu ir informēts, vai arī lūdzis savu kolēģi šādi rīkoties.

Avoti:
DELFI: Smiltēns atzīst klāt neesošā Zaķa piereģistrēšanu Saeimas sēdē. 18.06.2012.
Jāņa Urbanoviča profils: "KNAB pārbaude par iespējamu 20% algas izkrāpšanu

Uz augšu


Palīgi – partijas biedru ģimenes locekļi

Saeimas deputātu frakcijas biedru ģimenes locekļu pieņemšana darbā par deputātu palīgiem tiek uzskatīta par veidu, kā deputāti formāli izvairās no soda par interešu konflikta novēršanas likuma pārkāpšanu. Par Edvarda Smiltēna palīgu 10.Saeimā ir kļuvusi viņa partijas biedra Arta Pabrika meita Dita Pabrika.

Avoti:
Egle, I. Plaša profila palīgs deputātam. Diena. 20.11.2010.

 

Uz augšu

Pēdējās izmaiņas veiktas 15.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!