Andrejs Klementjevs
Medijos:

Atrastās informācijas kopsavilkums:

Atturējās Saeimas 2011.gada 26.maija balsojumā par piekrišanu kratīšanai Aināra Šlesera (PLL) dzīvesvietās

Vērienīga kriminālprocesa ietvaros 2011.gada maijā KNAB vērsās pie 10.Saeimas deputātiem, lūdzot ļaut veikt kratīšanu PLL deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās. Kriminālprocess tika sākts par vairāku valsts uzņēmumu amatpersonu veiktiem koruptīviem noziegumiem. Kā noprotams no KNAB sniegtās informācijas, lietas centrā ir A.Šlesers (PLL), un tā ir saistīta ar viņa pastarpinātām īpašumtiesībām vairākos uzņēmumos. Saeimas vairākums neatbalstīja KNAB lūgumu.

10.Saeimas deputāts A.Klementjevs balsojumā par A.Šlesera izdošanu kratīšanai atturējās, tādējādi piepulcējoties to deputātu lokam, kuri liedza KNAB veikt operatīvo darbību pret Saeimas deputātu A.Šleseru, nosargājot viņa imunitāti. Saeimas lēmums neļaut KNAB šī kriminālprocesa ietvaros veikt kratīšanu A.Šlesera dzīvesvietā bija galvenais iemesls Valsts prezidenta ierosinātajai un 2011.gada 23.jūlijā referendumā vēlētāju atbalstītajai Saeimas atlaišanai.

Avoti:

Balsošanas rezultāti

Uz augšu

Interešu konflikts, balsojot par kompensāciju sev

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2011. gadā sodīja A. Klementjevu un vēl divpadsmit Saeimas Saimnieciskās komisijas deputātus, kuri vairākās sēdēs bija pieņēmuši lēmumu paši par sevi, lemjot par sakaru, dzīvokļa īres vai transporta izdevumu kompensācijām. Izvairīties no interešu konflikta būtu iespējams gadījumā, ja komisija lemtu par katru deputātu atsevišķi, nevis kopīgu deputātu sarakstu, bet deputāts balsojumā par sevi atturētos. KNAB sodīja A.Klementjevu ar naudas sodu 80 latu apmērā.

Avoti:
Kozule, E. Saeima piekrīt 10 deputātu saukšanai pie administratīvās atbildības. Leta. 09.06.2011
KNAB

Uz augšu

Pēc brāļa organizētas balsu pirkšanas nenolika deputāta mandātu

2006.gadā notikušajās 9.Saeimas vēlēšanās no Saskaņas centra (SC) Saeimā tika ievēlēti 17 deputāti, viņu vidū arī Andrejs Klementjevs, kura brālis Jurijs Klementjevs tika apsūdzēts par vēlētāju balsu pirkšanu un pēc notiesājoša sprieduma izstājās no SC. Sabiedrība sagaidīja, ka A.Klementjevs, kurš tobrīd bija arī Saeimas sekretāra biedrs, noliks deputāta mandātu, taču viņš paziņoja, ka nejūtas vainīgs, jo „likumu neesmu pārkāpis un neesmu nevienu mudinājis pirkt balsis”.

Avoti:
Eksperts: Andrejam Klementjevam vajadzētu nolikt Saeimas deputāta mandātu. LETA. 11.10.2007.
Egle. I. Saskaņas centra vadība neesot zinājusi par balsu pirkšanu apvienības interesēs. Diena. 13.10.2007.
Klementjeva brālis atstās partiju. Diena. 17.10.2007.

Uz augšu

Neuztraucas par iespējamu sava paraksta viltošanu Saeimā

Pusotru mēnesi pirms 10.Saeimas vēlēšanām A.Klementjeva vārds izskanēja parakstu viltošanas kontekstā. Saeimas prezidijā tika iesniegts iesniegums par ārkārtas Saeimas sēdes sasaukšanu. Zem tā bija 34 opozīcijas deputātu paraksti, tai skaitā A.Klementjeva, un tas bija datēts ar 9.augustu, kad pēc neoficiālas informācijas deputāts atradās ārpus valsts. Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma informēja, ka kāds kolēģis par sēdes sasaukšanu ir parakstījies viņa vietā. Uz jautājumu, vai parakstīšanās laikā ir bijis Latvijā, politiķis atvaicāja, „kāpēc jūs domājat, ka nebiju?” Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš norādīja, ka „prezidijs nevar veikt parakstu grafoloģisko ekspertīzi”.

Avoti:
Margēviča, A. Paliekot šaubām par paraksta viltošanu, Saeimas ārkārtas sēdi tomēr neatceļ.
Dienas Bizness. 16.08.2010.
Egle, I. Saeimas sēde sasaukta, iespējams, izmantojot viltu. Diena. 14.08.2010.

Uz augšu

 

Pēdējās izmaiņas veiktas 14.12.2014

Lūdzu, autorizējies!

Lai balsotu, lūdzu, autorizējies ar savu sociālo tīklu profilu! Tavi personas dati nebūs pieejami trešajām pusēm!